Milletvekili Uslu, Caretta Caretta adı verilecek olan Batı Antalya Havalimanı’nın ihalesinin 2016 yılı içinde yapılacağını duyurdu

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Antalyalıların merakla beklediği Batı Antalya (Caretta Caretta) Havalimanı ve dev tüneller için tarih verdi. Yatırımlar hakkında Batı Antalya turu düzenleyen Uslu, AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Büyükşehir Demre Koordinatörü Veli Sertbaş ve partililerle bir araya geldi.

112 VİRAJ TARİH OLUYOR
Seçim öncesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Demre’yi ziyaret ederek tünel sorununa değindiğini hatırlatan Atay Uslu, 95 kilometrelik Finike- Kalkan yolu güzergahındaki 112 virajın, vatandaşlar için büyük sıkıntı olduğunu dile getirerek, “Tüm virajların kalkması için birden çok tünel yapılacak. Sadece bir tünelimizin uzunluğu 8 kilometre. Projesi biter bitmez yolumuz da 19 kilometre kısalıyor ve çok kısa bir sürede Antalya’dan Kaş’a ulaşma imkanına kavuşacağız” dedi.

BU YIL İHALEYE ÇIKACAK

Antalyalıların merakla beklediği Batı Antalya Havalimanı için de bilgi veren Uslu, “Demre’ye 23 kilometre uzaklıkta bir bölgede yapılacak. En uygun bölgeyi en ince detayına kadar teknisyenler araştırdı ve buldu. Demre ve Kaş ilçelerimizin ortasında yer alan bir bölgede yapılacak. Proje çalışmaları tamamlandı. Şimdiden bu projenin ihalesine girmek isteyen birçok iş adamımız var. Bu yıl içerisinde Batı Antalya Havalimanımızın çalışmaları başlıyor. Antalya’ya yatırım konusunda Başbakan Yardımcımız Lütfi Elvan ve Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ediyorum. Onların bu konuda çok büyük destekleri oldu” diye konuştu. (SABAH)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.