Denizli Çardak Havalimanı’nda yolcu taşıma işleminde taksiciler ve yüklenici firma arasında gerçekleşen rekabetin boyutu vatandaşlara yansıyor. Konu ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Vali Hasan Karahan ile görüşerek çözüm bulunmasını istedi.

Sancar; “Çardak Havaalanı’na yolcu taşıyan Taksi Kooperatifi’nin Havaalanı içinden yolcu almasının yasaklanmasının ardından yolcular aylardır, taksiye binmek için yağmur çamur demeden 500 metreye yakın yürümek zorunda kalıyor” dedi.

“TAKSİYE BİNMEK İÇİN 500 METRE YÜRÜYORLAR”

Konuyla ilgili temaslarını sürdüren CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Valisi Hasan Karahan’ı ziyaret ederek sorunun ivedilikle çözülmesi gerektiğini aktardı.

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan CHP’li Sancar, “Çardak Havaalanı’ndaki ulaşım çilesi aylardır çözülemedi. Yağmur çamur, kar kış demeden yolcular elinde valizleriyle 500 metreye yakın yol yürüyor. Uçak ile yolculuk yapmanın hiçbir konforu kalmamış, en hızlı ulaşım aracı en sıkıntılı ulaşım şekline dönüşmüştür” dedi.

“İKİ HAFTA İÇERİSİNDE ÇÖZÜLECEK”

Denizli Valisi’nin konuya yaklaşımının oldukça pozitif olduğunu da aktaran Sancar şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Vali konunun bir an önce çözülmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını aktardı. Ben konunun diğer muhatabı olan Devlet Hava İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne de çağrıda bulunuyor ve Denizlimize yakışmayan bu görüntülerin bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyorum. Yolcular kadar esnafımızda bu konudan muzdarip. Umarım kısa sürede bu sorun çözülür ve vatandaşlarımız rahat bir nefes alır” ifadelerine yer verdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.