Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel KOTİL, geride bırakılan 2018 yılı ve şirketin gelecek planları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Dergisine önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Temel KOTİL, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin gelecek planları hakkında önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Kotil yaptığı açıklamada Jet Eğitim ve Hafif Taarruz Uçağı Projesi HÜRJET’in ilk uçuşunu 2020 yılında yapacağını söyledi.

ALTI KİŞİLİK HELİKOPTER PROJESİ T70

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel KOTİL, kurum dergisine yaptığı açıklamada altı kişilik T70 adı verilen helikopter projesine devam edildiğini belirtti.

HÜRKUŞ SERİ ÜRETİMDE, ANKA GÖREVDE

Prof. Dr. KOTİL, Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı HÜRKUŞ’un seri üretiminin başladığını, ANKA İnsansız Hava Aracı’nın Türk Hava Kuvvetleri tarafından aktif olarak kullanıldığını belirtti. Prof. Dr. KOTİL ayrıca 2018 yılında Pakistan’a 30 adet T129 ATAK helikopteri ihracatı ile önemli bir başarıya imza atan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin T625 Genel Maksat Helikopteri projesine GÖKBEY adı verildiğini hatırlattı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.