Corendon Havayollarına’na ait Billund-Antalya seferi yapan uçak 150 kişilik yolcusuyla Polonya’nın başkenti Varşova’ya zorunlu iniş yaptı yaptı.

Kuyruk mu Vurdu?

Alınan bilgiye göre, dün gece 20.10’da Billund havaalanından 150 yolcusuyla havalanan B737-800 tipi (TC-TJP) uçaktaki yolcuların uçağın kuyruk kısmında kalkış esnasında bir gürültü duyduklarını, ve yaklaşık 40 dakika sonra uçağın Varşova havaalanına iniş yaptığını söyledikleri belirtiliyor.
Jyllands Posten gazetesinde yer alan habere göre, Yaklaşık 45 dakika boyunca Varşova havaalanına iniş izni bekleyen uçak yolcularının halen Varşova’da oldukları belirtiliyor.
Corendon havayollarının uçağındaki 150 yolcunun tur operatörü  Detur müşterisi olduğu belirtildi. Detur’dan yapılan açıklamada, yolcuların zaman kaybının tazmin edileceği ve uçağın zorunlu iniş yapmasının nedeninin teknik araştırmalardan sonra belirleneceğini belirtildi.
Hosteslerle konuştuğunu söyleyen yolculardan biri ise, hostesin kendisine uçağın kuyruk kısmından bir parçanın koptuğu söylediğini öne sürdü.(Antalyaajans.Net)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.