Çorlu ilçesi’nden havalanan Tarkim Uçuş Okulu’na bağlı Tecnam P2006T tipi iki motorlu eğitim uçağı, Ergene İlçesi’ne bağlı Ahimehmet Köyü yakınlarında teknik rıza nedeniyle tarlaya düştü. Kazada eğitmen pilot Yusuf Akşahin ve öğrenci Alper Oran hayatını kaybetti.

Tarkim Uçuş Okulu’na ait Tecnam P2006T tipi çift motorlu 4 kişilik uçak, öğle saatlerinde Çorlu Havalimanı’ndan öğretmen pilot ve yanındaki öğrencisiyle birlikte eğitim için havalandı. Eğitim uçağı bir süre sonra Ergene İlçesi’ne bağlı Ahimehmet Köyü yakınlarında hasat edilmiş buğday tarlasına düştü. Parçalanıp alev alan uçakta uçuş baş öğretmen pilot Yusuf Akşahin ile öğrencisi Alper Oran hayatını kaybetti. Kazanın haber alınmasından sonra Çorlu Belediye itfaiye ekipleri uçağın düştüğü alana gelerek yangını söndürdü. Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, tarlaya düşen uçakta ölenlerinin birinin eğitmen pilot, diğerinin de öğrenci olduğunu söyledi.

Çorlu'da Eğitim Uçağı Düştü, 2 Kişi Hayatını Kaybetti_1 Çorlu'da Eğitim Uçağı Düştü, 2 Kişi Hayatını Kaybetti_2 Çorlu'da Eğitim Uçağı Düştü, 2 Kişi Hayatını Kaybetti_3 Çorlu'da Eğitim Uçağı Düştü, 2 Kişi Hayatını Kaybetti_4

(Gazete Çorlu)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.