Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Antalya Aday Tanıtım Toplantısı’nda partililere hitap etti.

Antalya’ya ikinci bir havalimanı olarak Gazipaşa Havalimanı’nı kazandırdıklarını hatırlatan Erdoğan, “Antalya’ya üçüncü bir havalimanı, Batı Antalya Havalimanını yapmak için çalışmalara başladık. Yetmiyor, mevcutlar yetmediği için üçüncüsü gerekli. Havalimanını İnşallah 2022 yılına kadar tamamlayıp hizmete sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Antalya Havalimanı’nın 16 yıl önceki hâlinin içler açısı ve turistler için kepazeliklere sahne olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti iktidarları döneminde havalimanını büyüttüklerini, ardından Gazipaşa Havalimanı’nı hizmete aldıklarını şimdi de Antalya’ya üçüncü havalimanı yapılacağını söyledi.

Önceki gün Antalyalıların merakla beklediği Batı Antalya Havalimanı hakkında konuşan      AK Parti Milletvekili Atay Uslu,“Demre’ye 23 kilometre uzaklıkta bir bölgede yapılacak. En uygun bölgeyi en ince detayına kadar teknisyenler araştırdı ve buldu. Demre ve Kaş ilçelerimizin ortasında yer alan bir bölgede yapılacak. Proje çalışmaları tamamlandı. Şimdiden bu projenin ihalesine girmek isteyen birçok iş adamımız var. Vatandaşlarımız tarafından özlemle bekleniyor çünkü. Bu yıl içerisinde Batı Antalya Havalimanı’mızın çalışmaları başlıyor. Antalya’ya yatırım konusunda Başbakan Yardımcımız Lütfi Elvan ve Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ediyorum. Onların bu konuda çok büyük destekleri oldu” ifadelerini kullanmıştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.