Dünyanın en fazla ülkesine uçuş yapan havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın rotasında yeni destinasyonlar var. Bunlar arasında en dikkat çekeni ise Asya’nın Las Vegas’ı olarak bilinen kumarhaneler kenti Macau var.

Finans Gündem’den Cömert Yılmaz’ın haberine göre, uzun süredir görüşmelerde bulunan THY ve Macao Yönetimi’nde top Türk şirkette. Macau Uluslararası Havaalanı (CAM) şirketinin Pazarlama Departmanı Müdürü Eric Fong, THY ile geçen yıl Macau-İstanbul arasında ticari bir uçuş rotası işletmek için görüşmelerde bulunduğunu belirtti. Fong, “Guangzhou’daki genel merkezi ve ofisleriyle hala çalışıyoruz. Türk Hava Yolları’nın nihai kararını bekliyoruz” dedi.

8.2 milyon turisti ağırladı

Müzakerelerin başarılı olması durumunda havayolunun hem yolcuları hem de kargoları taşımasına izin verileceğini anlatan Fong, Macau’nun yaklaşık 600.000 nüfusu olduğunu ancak turist sayısının artması nedeniyle bu sayıya yanıt verecek bir hava yolu taşımacılığı ağı kuracaklarını kaydetti. Macau Uluslararası Havaalanı, 2017’de 8.26 milyon turisti ağırlamıştı. Bu rakam 2016’ya göre yüzde 15’lik artış demek

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.