Ukrayna’nın Harkov kentinden Dalaman’a ilk seferini gerçekleştiren uçak, Dalaman Havalimanı’nda su takı oluşturularak törenle karşılandı.

Harkov’dan gelen uçağın Dalaman’a ilk inişi nedeniyle YDA Dalaman Havalimanı’nda itfaiye ekiplerince su takı yapılarak karşılandı. Terminale inan yolcular Türk lokumuyla, uçuş ekibi de çiçeklerle karşılandı.

Ukrayna’nın Harkov kentinden Dalaman’a gerçekleştirilen yolcular için kokteyl düzenlendi.

Dalaman Havalimanı'nda İlk Yolculara Özel Tören2

YDA Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Ukrayna pazarında bu sezon yaşanan büyük gelişmeye işaret ederek, “Bu sene Ukrayna pazarı açısından sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Yaşanan bu gelişmeler bölgemiz ülkemiz açısından sevindirici” dedi.

Genel Müdür Güvenç, haftada sadece Anex Tur’un 8 uçağının Ukrayna’nın Kiev,  Lviv ve Harkov kentlerinden Dalaman’a sefer yaptığını anlatarak, Onun yanı sıra diğer uçak seferlerini dikkate alırsak haftada 18 uçak seferine ulaştık. Ukrayna’dan çok sayıda uçak koyan Anex’e ve diğer tur operatörlerine de müteşekkiriz. Turizm Bakanlığımızın destek ve işbirliği ile çalışmalarımız artarak sürdürülecek.

40 milyon nüfusuyla Ukrayna turizm açısından istikbal vaat etmektedir. Bölgemiz Ukraynalıların seveceği bir bölge. Doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle Dalaman bölgesi Ukraynalı turistlerin vazgeçilmezi haline gelecek. Ukrayna’nın farklı kentlerinden de bölgemize uçak seferi düzenlemek için çalışmalarımız sürüyor” diye kaydetti.

Dalaman Havalimanı'nda İlk Yolculara Özel Tören3

Seferler Eylül Ayına Kadar Devam Edecek

Anex Tour Kontrat Müdürü Mustafa Özden ise Anex Tour ve Azur Air olarak Ukrayna’nın başkenti Kiev’den sonra ikinci büyük kenti 1,5 milyon nüfusa sahip Harkov’dan ilk uçağın Dalaman’a ilk seferini yaptığını anlatarak, “Seferlerimiz Harkov ve Lviv’den Dalaman’a haftada 1 gün olmak üzere Eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Kiev’den bölgeye haftada 8 gün uçuşumuz yapılıyor. Ukrayna’dan bölgeye 3 farklı kentten uçuş yapılıyor” dedi.

Özden, Dalaman’da Ukraynalı turistlerin getirilmesi sürecinde YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç’in büyük destek verdiğine işaret ederek, “Ukrayna’dan yeni bir şehirden uçuş başlatığımız için mutluyuz. YDA ile bölgedeki tanıtım çalışmalarımız sürüyor. Bölgedeki lider otellerle birlikte Dalaman’ı Ukrayna’da tanıtmaya devam edeceğiz” diye ifade etti.

Harkov’dan Gelen Turistler

Bodrum’da Birgün’de yer alan habere göre Ukrayna’nın İkinci Büyük Kenti Harkov’dan Dalaman’a ilk defa gelen turistler ise bölgeyi internet üzerinden araştırdıklarını anlatarak, “Özellikle mavi yolculuğa çıkmak, bölgede bulunan antik ören yerleri ve müzeleri dolaşmak istiyoruz. Bizim için yeni bir tatil bölgesi. Bölgeye daha önce tatile gelen arkadaşlarımızın paylaşımlarından Dalaman, Marmaris ve Fethiye’yi biliyoruz. Güzel bir tatil geçireceğimize inanıyoruz” ifadesini kullandılar

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.