Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Davut Günaydın, acenteleri hiçbir hava yoluna ezdirmeyeceklerini söyledi.

Günaydın, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) seçimleri için geldiği Adana’da yaptığı açıklamada, sektörde sıkıntıların olduğunu ve bir türbülanstan geçtiklerini bildirdi. Üyelerinin özellikle hava yolları ile yaşadıkları sıkıntıları bildiklerini ve mahkemeye verdikleri hava yollarının olduğunu belirten Günaydın, ‘’İnşallah tüm haksızlıkların önüne geçeceğiz. Kendileriyle görüşmelerimiz sürüyor. Hava yolları ile protokol imzalama aşamasındayız. Acentelerimizi hiçbir hava yoluna ezdirmeyeceğiz’’ dedi.

TÜRSAB olarak IATA’ya giderek üst yönetimi ile bir araya geldiklerini hatırlatan Günaydın, şöyle konuştu: ‘’Kendilerine niçin bu kadar teminatlar istediklerini sorduk. Hiçbir ana bayii alt bayiden ucuza bilet satamaz. İnternet üzerindeki rakamların eşitlenmesini istiyoruz. Bu TÜRSAB olarak bizim kırmızı çizgimiz. Üyelerimizin hakkını sonuna kadar koruyacağız.’’

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.