Kıymetli Mesai Arkadaşlarım,

Mensubu olmakla gurur duyduğum ve her kademesinde görev yaptığım bu büyük camiada, ilk kadın genel müdür olarak görev almanın onuru ve mutluluğu içerisindeyim.

Beni bu şerefli ve önemli göreve layık gören Sayın Bakanımıza, Sayın Başbakanımıza ve bu atamayı yüksek Olurlarıyla tasvip eden Muhterem Cumhurbaşkanımıza en içten şükranlarımı arz etmeyi görev sayıyorum.

Değerli Arkadaşlarım,

30 yıl sizinle her kademede birlikte çalıştık, 30 sene sonra Allah nasip etti, bu kurumda bana bir taç ihsan etti. Öncelikle, bana kısmet ettiği bu görevi hayırlı işlere vesile kılmasını Yüce Allah’tan diliyorum.

DHMİ Genel Müdürlüğüne adım attığım günden bu yana çalışmaya büyük hayal ve hedeflerle başladım. Bu hayallerin önünü açan da Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım oldu. Başkaları bu hayallere inanmadı, o inandı, destekledi ve bu hayalleri gerçekleştirmede bizi yüreklendirdi, koyduğu vizyonla gerçekten de çok iyi noktalara geldik, şükürler olsun.

En büyük hayallerimden birisi, başta kimsenin cesaret edemediği Yap-İşlet-Devret (YİD) modelini hayata geçirmekti. Bunu başardık. Zorluklar yaşadık ancak yılmadık; bu modeli, birçok ülkenin de örnek aldığı “Türk Modeli” haline getirinceye kadar sabır ve sebatla çaba gösterdik. Ülkemizin iftihar ettiği sektörümüzdeki dev projeleri bu şekilde inşa ettik.

Bu modelle özel sektörde yer alan işletmecilere havacılığı öğrettik, biz de özel sektörden ticareti öğrendik. Karşılıklı sinerji yarattık. Bütün bunlar bir devrimdi.

Bu devrimin ikinci hayal basamağı bu model ile yaratılan eserleri, yine özel sektör işletmecilerine kiralamaktı. Bunlarla ilgili de yine Başbakanımızın desteğiyle kanuni düzenlemelerimizi yaptık. Bu düzenlemelerden sonra YİD ile özel sektöre yaptırdığımız tesisleri, yeniden kira karşılığı verdik.

Gördüğünüz gibi, yeni dönemlere, yeni ufuklara, birlikte imza atarak bugünlere geldik.

Artık bu yeni dönemde, daha büyük hayallerimiz var. Sıra yurt dışına açılmaya, büyük küresel adımlar atmaya geldi. Bunun için de her türlü altyapıyı hazırladık, biliyorsunuz.

Artık birikimlerimizi yurt dışında pazarlamak istiyoruz, bunu iki türlü yapacağız;

Bir, sahip olduğumuz birikimi yurt dışında ülkelere ve bu ülkelerin firmalarına öğreteceğiz ve bunun karşılığında kendimize yeni bir gelir türü yaratacağız.

İki;  artık yurt dışı pazarında ‘DHMİ de var’ dedirteceğiz. Oraların ihalelerini takip edeceğiz, bunun için gerekli yapılanmayı sağlayıp, bir iş geliştirme birimi oluşturacağız. Burada arkadaşlarımız, dünya pazarlarını araştıracak, sahip olduğumuz birikimleri, talep edenlere öğretecek. Bundan sonraki hedefimiz, DHMİ‘nin küresel marka olması. Bu, bizim için son derece önemli. Sıradaki hayalimiz bu. İnşallah bunu hep birlikte, el ele, omuz omuza vererek gerçekleştireceğiz.

Bir diğer hayalim daha var. O da “ben yaptım oldu” değil, “biz yaptık oldu” düsturu artık şiarımız olacak. Hayallerimizi, hedeflerimizi iç ve dış tüm paydaşlarımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Hep birlikte müşterek bir ekip ruhuyla birlikte el ele yürüyeceğiz.

Değerli Arkadaşlarım,

Şunu bilmenizi isterim ki; bizden beklentiler çok yüksek. Benim ve ekibimin çok büyük mesuliyetleri var. Bize duyulan bu güvene ve gösterilen teveccühe layık olabilmek için, bütün mesai arkadaşlarımla birlikte, üstün görev bilinci ve anlayışı içerisinde, büyük bir azim ve gayretle çalışacağımıza ve zirvelerde dalgalanması için bir ömür harcadığımız hizmet bayrağını çok daha ileriye taşıyacağımıza inancım tamdır.

Yeni dönem değişim dönemi olacak. Çok net olarak altını çiziyorum: Statükoyu bir kenara bırakacağız. Beni tanıyan tanır, yakın çalışma arkadaşlarım bilir. Ben,  bir kurumun değiştikçe başarıyı yakalayacağına inanan bir yapıya sahibim. Bu bakımdan sürekli gelişim ve değişime açık olmanızı bekliyorum.

Bu yeni süreçte, bu yeni atılım ve vizyon döneminde görevini iyi yapanlar, ekip ruhuyla çalışanlar, liyakat ve sadakati kendilerine şiar edinenler başımızın tacı olacaktır. Görev zincirinde yer alan her kademedeki her arkadaşımızın hakkı bana emanet, bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Bu duygularla, hepinizi sevgiyle selamlıyor, işlerinizde başarılar diliyorum.

FUNDA OCAK

Genel Müdür ve

Yönetim Kurulu Başkanı

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.