Amerika Birleşik Devletleri’nin 8 ülkede 10 havalimanında uygulamaya koyduğu kabin içi elektronik cihaz yasağı tek tek kaldırılmaya başlandı.

İlk olarak Etihad Hava Yolları’nın merkezi Abu Dabi Havalimanı’nda kaldırılan yasağın kaldırıldığı ikinci nokta İstanbul Atatürk Havalimanı olmuştu. 5 Temmuz itibarıyla kabine elektronik cihaz kabul etmeye başlayan Türk Hava Yolları’nı Emirates takip edecek.

Dubai Uluslararası Havalimanı’nda alınan önlemler sonucunda bu havalimanındaki yasağın da kaldırılmasına karar verildi. Emirates Hava Yolları’ndan yasağın kaldırılması sonrasında yapılan açıklamada “Emirates’in Dubai Uluslararası Havaalanı’ndan ABD’ye gerçekleştirdiği uçuşlarda geçerli olan elektronik yasağı kalkmıştır. Emirates, Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik Bakanlığı’nın tüm ABD sınır uçuşlarında geçerli yeni güvenlik protokollerini karşılamak ve yükseltilmiş güvenlik önlemleri uygulamak üzere birçok havacılık paydaşı ve yerel yetkililerle sıkı bir şekilde çalışmaktadır. Emirates olarak ABD ve yerel yetkililere desteklerinden ötürü şükranlarımızı sunuyor, yasağın geçerli olduğu son birkaç aydaki anlayış ve sabırlarından dolayı müşterilerimize teşekkür ediyoruz.” denildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.