Devlet Havalimanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü  Hüseyin Keskin, 12 Kasım  Dünya Hava Trafik Emniyeti Elektronik Personeli (ATSEP) gününü bir mesajla kutladı.

Keskin mesajında şunları kaydetti;

Dünyanın en büyük havacılık projelerini hayata geçirerek Türkiye’yi küresel havacılığın merkezi haline getirmekten gurur duyuyoruz. Son 20 yılda gerçekleştirdiğimiz hizmet ve uygulamalarla ülkemizin bütünsel kalkınma hedeflerine katkı sunmaya devam ediyoruz.

Türkiye Yüzyılı vizyonunun öncüsü eserlerimize, sivil havacılıkta örnek gösterilen bir ülke haline gelmemizi sağlayan başarılarımıza yenilerini ekliyoruz. Türk havacılığını zirveye taşıyan bu başarılarda diğer arkadaşlarımızla beraber Hava Trafik Emniyeti Elektronik Personelimizin (ATSEP) büyük emek ve katkıları bulunuyor.

Hava trafik kontrol hizmetlerinde kullanılan haberleşme, seyrüsefer ve radar sistemlerinin yanı sıra Türk hava sahasının başarıyla yönetilmesini sağlayan yerli ve millî cihazların kurulum, bakım ve onarımları; zamanında ve eksiksiz olarak, ATSEP lisanslı CNS elektronik personelimizin özverili çalışmalarıyla gerçekleşiyor.

Havacılık güvenliğini ve uçuş emniyetini sağlamak gibi önemli bir görevin ifa edilmesine büyük bir gayretle katkı sağlayan, 7 gün 24 saat fedakârca çalışan Hava Trafik Emniyeti Elektronik Personelimizin 12 Kasım Dünya ATSEP Günü’nü kutluyor; başarılarının devamını diliyorum.

Hüseyin KESKİN
DHMİ YK Başkanı ve Genel Müdürü

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.