İsrail bayraklı havayolu El Al Havayolları, 27 yaşındaki  üniversite öğrencisi Eli Rozenberg’in kontrol hisselerini  satın almasına karşı çıktığını açıkladı. Havayolu yönetim kurulu, genç yatırımcının İsrail vatandaşı olmayan babası için  bazı şüpheleri olduğunu açıkladı.

El Al Havayolları yönetim kurulu, Parlamento Finans Komitesinden, havayolu şirketinin kontrol hissesini Eli Rozenberg’e vermeyi yeniden değerlendirmesini istedi. Havayolu, İsrail uluslararası haber kanalı i24NEWS tarafından aktardığına göre, genç bir yatırımcının İsrail yasaları gereği ülke vatandaşı olmayan babası Kenny Rozenberg’in sözcüsü olduğunu iddia etti.

El Al Havayolları için 17 Eylül’de 150 milyon dolarlık yeni hisse arzının tamamlanmasının ardından 27 yaşındaki Kenny Rozenberg hisselerinin yüzde 43’ünü elde etti

Yerel İsrail medyasına göre, Rozenberg’lerin havacılık sektöründe bilinen bir deneyimi yok. Baba, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir huzurevleri zincirinin New York merkezli sahibidir.

İsrail vatandaşlığına sahip olmak, havayoluna sahip olmanın ön koşullarından biri. Bu gerçekle ilgili olarak El Al yönetim kurulu, genç yatırımcının sadece bu kuralı atlatmak için hissedar olduğunu iddia ediliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.