Elazığ’ın Sivrice ilçesi Hazarbaba Dağı’nda yamaç paraşütü yapan bir kişi, dengesini kaybederek, 500 metre yükseklikten düşüp yaralandı.

Arkadaşlarıyla yamaç paraşütü yapan Batmanlı Eczacı Rezan Aytaç (34), paraşütü ile uçuşa başladıktan bir süre sonra dengesini kaybetti. Yaklaşık 500 metre yükseklikten dengesiz bir şekilde düşen Aytaç’ın sağ ayak bileği kırıldı. Yaralanan paraşütçünün düştüğü yerden kurtarılması için, sağlık, jandarma ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerine haber verildi.

Olay yerine gelen kurtarma ekipleri dağlık alandaki yaralı paraşütçüye ulaştı. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Aytaç, ambulansla Fırat Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Arkadaşının Batman’dan, kendisinin ise Diyarbakır’dan Elazığ’a gelerek, dün sorunsuz bir şekilde paraşütle uçuş yaptıklarını belirten Abdülkadir Aslan, bugünkü uçuşlarında ise talihsiz bir kaza yaşadıklarını aktardı. Aslan, arkadaşının hava akımına kapılması sonucu dengesini kaybederek 500 metre yükseklikten düştüğünü ve yaralandığını söyledi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.