Emekli Kabin Memurları Derneği, (ARFAA) 10’uncu Yılını kutluyor.

ARFAA Kurucu Başkanı Oya Güler ve Yönetim Kurulu Başkanı Semra Dereli Civelekhan’ın  konuya ilişkin mesajları şöyle;

Sevgili Meslektaşlarım
Gönül isterdi ki derneğimizin kuruluşunun 10. Yılını bu güzel , anlamlı mesleği gururla, sevgiyle , özveriyle profesyonelce yıllar boyu emekle sürdürmüş olan siz mesleğimizin duayenleri ile hep birlikte aynı meslek aşkı ile kutlayalım .
Bizler yine gökyüzü sevdamızla gelecek güzel günlerde ellerimizi birleştirebilmek , derneğimizi amaçlarına ulaştırabilmek için umutlarımızı yarınlara taşıyalım , bir olalım , bütün olalım .
Tüm kurucu arkadaşlarıma , yönetim kurullarında görev alan arkadaşlarıma özverili çalışmaları için ve derneğimize üye olarak destek verdikleri için siz değerli meslektaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi iletir , hepinizi sevgiyle kucaklarım.

Oya Güler
ARFAA Kurucu Başkanı

*       *      *

Gökyüzünde birlikte idik,
Yeryüzünde de birlik olalım!
Havacılık farklı disiplinlerin bir araya gelmesi ve senkronize çalışmasıyla yürüyen dinamik bir işkoludur. Alt yapısında hataya yer verilmeyen, zamana karşı yarışılan, stresli, yorucu ama bir o kadar da keyifli bir sektördür. Bu alanda ortalama 20 yılını dolduran herkesten duyacağınız ortak kelime ise: “Tutku”dur! Bir uçağın kanadına tutunmadıysa yüreğiniz sektörde kalıcı değilsiniz demektir! Uçuş hayatına başladığınızda yılların nasıl hızla akıp gideceğini kestiremezsiniz. Ardı ardına yayınlanırken uçuş programları, yılların peşiniz sıra devrildiğini de görmezsiniz. Hayatınız bir programdan diğerine akıp giderken dışarıdaki hayattan bihabersinizdir. Sonrasında ne olacağını da hiç düşünmezsiniz! Oysa hayat her zaman herkese karşı sürprizlerle doludur! Bakarsınız bir gün çok sevdiğiniz mesleğinize veda edivermişsiniz! İşte en çok o zamanlarda anılarınız, yılların size kazandırdığı dostluklar, manevi mutluluklar, ilerleyen yaşınızın da etkisiyle, önem kazanır.
ARFAA Havayolları Emekli Kabin Memurları Derneği, gökyüzünde başlayan gönül bağımızı yeryüzünde de devam ettirmek üzere; bundan tam 10 yıl önce bugün Kadıköy’deki dernek merkezimizde açılışı yapılarak kuruldu. Bu özel günü 5.dönem yönetim kurulu olarak, sizlerle şık bir ortamda özenle hazırlanmış bir baloda kutlamayı planlarken, pandemi nedeniyle, dernek faaliyetlerinin yasaklanmasıyla gerçekleştirilememesinin üzüntüsünü yaşamaktayız. 10.Yılımızı buruk bir biçimde kutluyor olsak da inanıyoruz ki, yeniden bir araya geleceğimiz günlerimiz ve anılarımıza katacağımız nice güzel ARFAA etkinliklerimiz olacaktır. Ne mutlu bizlere ki, derneğimiz kuruluşundan bu yana üyeleriyle iç içe, her daim istek ve ihtiyaçlarına yönelik çalışan ve emekli kabin memurlarını bir arada tutmayı başarmış bir derneğimiz oldu. Teknolojinin bizlere sağladığı tüm kolaylıklar nedeniyle neredeyse her şeyin hazır bir şekilde önümüze gelmesine alışsak da, günümüzde geleneksel diye atfedilen dostluk, vefa, paylaşmak, hatır gibi dijital çağda unutulmaya yüz tutmuş bazı değerlerimizi ayakta tutmaya çalışabiliyoruz. Bizi bizden daha iyi anlayan bir zümre olamayacağı düşünüldüğünde: derneğimizin bizleri bir arada tutma özelliği önem kazanmaktadır. ARFAA olarak bu kapsamda üyelerimizi bir araya getiren, onları geçmişten günümüze taşıyan o özel bağı ve birbirlerine sımsıkı bağlanarak geçmişe sahip çıkan, değerlerini koruyan bir dernek olduk.
Bir derneğin sahip olduğu en büyük güç, üyeleridir. Birliğimize sahip çıkmak, sadece bugünümüzü değil yarınımızı da düşünerek atacağımız en büyük adım olacaktır. Göz ardı etmeyelim ki, ne kadarsak, o kadar güçlüyüz!
Derneğimizi büyük meşakkatlerle kurmuş olan kurucu üyelerimize, derneğimizi bu güne taşıyan geçmiş yönetim kurulu üyelerimize ve birliğimize destek olan tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyor, tüm ARFAA dostlarımızın 10.yılını kutluyorum.
Semra Dereli CİVELEKHAN
ARFAA Yönetim Kurulu Başkanı
21 Kasım 2010… Kurucu Başkan Oya Güler ve Dönemin Kadıköy Belediye Başkanı Selamı Öztürk, ARFAA’nın açılışını yaparken
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.