Emirates’in ikonik çift katlı jumbo jeti A380, İstanbul Havalimanı’na başlayan günlük tarifeli uçuşlarını kutlamak üzere bugün İstanbul’a indi. 1 Ekim’de İstanbul’a günlük A380 uçuşlarına başlayan Emirates’in ayrıca bugün ilk defa ikonik çift katlı uçağı 4 sınıfıyla İstanbul’da yolcularla buluştu.

EK123 sefer sayısı ile gerçekleşen özel uçuşa, Uluslararası İlişkiler Kıdemli Başkan Yardımcısı Şeyh Majid Al Mualla ve Ticari Operasyonlar (Körfez, Orta Doğu ve Orta Asya) Kıdemli Başkan Yardımcısı Adil Al Ghaith liderliğindeki bir VIP heyeti katıldı.

Çarşamba günü saat 14.25’te İstanbul Havalimanı’na inen uçak follow me araçları ile karşılanırken, Emirates heyetini İstanbul Havalimanı yetkilileri karşıladı.

Ticari Operasyonlar (Körfez, Orta Doğu ve Orta Asya) Kıdemli Başkan Yardımcısı  Adil Al Ghaith şunları söyledi: “Bugün burada İstanbul’a ticari olarak başlatılan A380 uçuşumuzu kutlamak için bulunmaktan onur duyuyoruz. Emirates, açıldığından beri A380’i bu muhteşem yeni İstanbul Havalimanı’na getirmeye hevesliydi. A380 ile şu anda hizmet verdiğimiz diğer birçok büyük şehir gibi bu güzel şehirde de, nihayet amiral gemimizi görmekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye, Emirates için önemli bir pazar. Kuruluşumuzun ilk yıllarında uçtuğumuz ilk noktalardan biriydi. O zamandan beri, 1987’den bugüne 23.000’den fazla uçuşta altı milyon yolcu taşıdık. A380 hizmetini Türkiye’ye getirmek, Emirates için önemli bir kilometre taşı. İstanbul’daki A380 inişini gerçeğe dönüştürmek için tüm paydaşlarla birlikte çalışan Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.