Ana Sayfa Havacılık Haberleri Emirates’ten, pilotlara hoş olmayan teklif!

Emirates’ten, pilotlara hoş olmayan teklif!

0

Dubai merkezli havayolu şirketi Emirates, pilotlarına hoş olmayan bir teklif yaptı. Havayolu, pilotlarından 12 aylık bir süre için ücretsiz izin almalarını istedi. Bununla birlikte, taşıyıcı, konaklama ve tıbbi bakımla ilgili uçuş ekibi masraflarını karşılayacağını bildirdi.

4 Kasım’da, bir Emirates sözcüsü Gulf News’e, havayolunun bazı pilotlarına çok daha erken görev başında geri çağrılma olasılığıyla 12 ay boyunca ücretsiz izin alma teklifinde bulunduğunu doğruladı. Emirates, pilotlardan uçuşlara dönmelerinin tam olarak ne zaman isteneceğini, seyahat talebinin iyileşme hızına bağlı olduğunu açıkladı.

Havayolunun kararı, Emirates uçuş mürettebatının çoğunluğu yabancı ülke vatandaşı olduğundan ve BAE hükümeti yabancılara mali destek sağlamadığından, pilotları mali kargaşayla yüz yüze bırakacak. .

 Havayolu sözcüsü, ” pandemi sonrası iş pozisyonlarını korumak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz, ancak mevcut durumun operasyonlarımız ve maliyet üzerindeki etkisini de göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Grup genelinde, ücretsiz izin ve daha esnek çalışma süresi modelleri dahil olmak üzere çeşitli teklifler uyguluyoruz” dedi.

Havayolu, Temmuz 2020’nin başlarında, maliyetlerden tasarruf etmek ve hava yolculuğu talebindeki keskin düşüşle başa çıkmak için 9.000’e kadar işten çıkarmayı planladığını duyurdu. COVID-19 krizinden önce Emirates’in toplam 60.000 çalışanı vardı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.