ERZİNCANSPOR’DAN YALANLAMA….

Erzincanspor facebook sayfasından yapılan açıklamada, gözaltına alındığı bildirilen 3 futbolcusu için uçakta  şüpheli bir durumu bildirdikleri  ifade edilerek şöyle denildi.

“İnternette yer alan haberler üzerine… Bu hafta BAY olduğumuz için takımımız izindeydi ve bugün toplandı. Bugün Ankara’dan uçakla gelecek olan futbolcularımızdan bazıları uçakta şüpheli bir durumla karşılaşmış ve yetkililere haber vermiştir. Ankara – Erzincan uçağı bomba ihbarı üzerine aranmış ve herhangi bir olumsuzluk olmadığı tespit edilmiştir. Bunun üzerine futbolcularımızın ifadesi alınmış ve şüphelendikleri konular hakkında bilgi alınmıştır. Daha sonra Ankara uçağı gecikmeli de olsa Erzincan’a inmiştir. Kamuoyunun bilgisine.”

NE OLMUŞTU

Spor Toto 3. Lig takımlarından 24 Erzincanspor’un 3 futbolcusu, uçakta hostese yaptıkları “bomba” şakasının ardından gözaltına alındı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara-Erzincan seferini yapan AnadoluJet uçağındaki 24 Erzincanspor’un 3 futbolcusu, uçağa bindikten bir süre sonra kendi aralarında şakalaşmaya başladı.

Futbolcular Uğur Uğur, Ömer Çetinbaş ve Said Can Açıkalın’ın “arkadaşımızın üzerinde bomba var” şeklinde şaka yaptığı hostes durumu pilota bildirdi. Bunun üzerine sivil havacılık kuralları gereği konunun alandaki görevlilere aktarılmasının ardından uçağa gelen emniyet güçleri, 3 futbolcuyu gözaltına aldı. Diğer yolcuların da indirilmesinin ardından uçakta arama yapıldı.

Gözaltına alınan 3 futbolcunun ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.