Etihad Havayolları, Mart 2021’den itibaren BAE’deki Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndan (AUH) İsrail, Ben Gurion Havalimanı’na (TLV) günlük düzenli uçuşların başlayacağını duyurdu. 

Etihad Havayolları 28 Mart 2021’de Tel Aviv’e düzenli operasyonlar başlatmayı planlıyor.  Hava yollarından yapılan açıklamada, ” Uçuşlar BAE ve İsrail arasında noktadan noktaya iş ve tatil amaçlı seyahat edenler için daha fazla seçenek ve kolaylık sağlayacak, direkt uçuşların iki ülke ve tüm bölge arasındaki ticaret ve turizm sektörlerinin büyümesini teşvik edecek.” denildi.

Etihad CEO’su Mohammad Al Bulooki, tarifeli uçuşların başlamasını havayolu için “tarihi bir an” olarak nitelendirdi.

Etihad, yeni açılan pazarda düzenli uçuşlar yapmak isteyen tek havayolu şirketi değil. 5 Kasım 2020’de flydubai, Dubai Uluslararası Havalimanı (DXB) ile Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı (TLV) arasında düzenli operasyonların başladığını duyurdu. Havayolunun günde iki kez olmak üzerine 26 Kasım 2020’de başlaması bekleniyor.

Ekim 2020’nin başlarında, İsrail’in ulusal havayolu El Al, Tel Aviv’den Abu Dabi’ye düzenli seferler başlatırken, Emirates Havayolları, Ocak 2021’de Dubai-Tel Aviv uçuşlarını başlatmayı planlıyor.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.