Tayvanlı hava yolu EVA Airways (EVA Air), San Francisco (SFO) ile Tayvan-Taipe arasında yolcu biniş sürecini kolaylaştıracak yeni bir yüz tanıma hizmeti başlattı.

1 Aralık’ta EVA Air, Amerika Birleşik Devletleri Biyometrik Çıkış programının bir parçası olarak yeni bir temassız yüz tanıma teknolojisinin lansmanını duyurdu ve ardından yolcuların uçağa binmeden önce kapılarda yüzlerini taramalarına izin verilecek. Bu arada, kişisel verilerin ABD Gümrük ve Sınır Koruma otoritesi tarafından verilen bilgilerle karşılaştırılacağı ve havayolunun check-in sistemine entegre edilecek.

Havayolu, yapay zekanın (AI) biniş hizmetine uygulanmasının tipik işlem süresinin azaltılmasına yardımcı olacağını umuyor. Yeni teknoloji, potansiyel virüs bulaşma riskini de en aza indirecek. Ancak EVA Air, özel imazeretleri ve bebekleri olan yolcuların yine de normal biniş prosedürlerini takip etmeleri gerektiğini belirtti.

EVA Air’den yapılan açıklamada, “Temassız yüz tanıma hizmetlerinin kapsamı, dünya çapında artan sayıda havalimanında oturma düzeni, bagaj check-in ve diğer alanlara genişletilecek”.

Havayolu, yeni piyasaya sürülen teknolojiye ek olarak, check-in sürecinde zamandan tasarruf etmek amacıyla, yolcularını çevrimiçi kayıt platformunu kullanmaya da teşvik etti. EVA Air’e göre, yeni yüz tanıma hizmeti, Taoyuan Uluslararası Havalimanı (TPE) ve Taipei Songshan Havalimanı (TSE) kontrol noktalarında yolcular için açılacak.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.