Dubai’den Rusya’nın Rostov bölgesine uçan flydubai uçağı iniş sırasında düştü uçakta bulunan 55 yolcu ve 7 mürettebattan kurtulan olmadı.

FZ981 sefer sayılı Rostov-na-Donu şehrine uçan flydubai uçağı kötü hava şartları arasında inişe geçtikten sonra düştü uçakta kurtulan olmadı. RT’de yer alan habere göre Boeing 737-800NG tipi yolcu uçağı kötü hava koşulları ve düşük görüş altında iki kez inişi deneyen pilot ikinci kez havalimanına yaklaşmaya geçtikten kısa süre sonra düştü. Yerel kaynaklara dayandırılan haberde uçağın pistin 50-100 metre soluna düştüğü bildiriliyor.

Güvenlik Kameralarına Yansıyan Kaza Anı

Yerel haber kaynaklarının açıklamasına göre 55 yolcu ve 7 mürettebattan kurtulan olmadı. Rusya araştırma ekibinden  Oksana Kovrizhnaya yaptığı açıklamada pilotun kötü hava koşullarına bağlı mekanik sorunlar yaşadığının rapor edildiğini söyledi.

Düşen uçakta bulunan 55 yolcudan 44’ünün Rus asıllı, 8 Ukrayna asıllı, 2 Hindistan ve 1 Özbekistan asıllı yolcunun bulunduğu açıklandı. Uçuş ekibinden ise Kaptan Pilot’un Güney Kıbrıs asıllı olduğu uçuş ekibinin diğer üyelerinin ise Kolombiya, Kırgızistan, Rusya, İspanya ve Şeyseller asıllı olduğu açıklandı.

flydubai’den yapılan açıklamada ise yaşanan kazadan ötürü büyük üzüntü duydukları açıklandı.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.