ABD’li ultra düşük maliyetli taşıyıcı Frontier Airlines, tamamen dijital iletişime geçmek için müşteri hizmetleri çağrı merkezini kapatmaya karar verdi.

Frontier sözcüsü, “Müşteri Hizmetleri fonksiyonumuz yakın zamanda tamamen dijital iletişime geçti ve bu da müşterilerimizin ihtiyaç duydukları bilgileri olabildiğince hızlı ve verimli bir şekilde almalarını sağlamamızı sağlıyor” dedi.

Bu hafta sonu tamamen tamamlanan kademeli bir geçiş başladı.

Öte yandan sözcü, havayolunun müşterilerinin çoğunun dijital kanallar aracılığıyla iletişim kurmayı tercih ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Frontier’in web sitesinde, sık sorulan soruları yanıtlayabilen bir sohbet robotu bulunuyor. Müşteriler ayrıca havayoluna e-posta gönderebilir veya web sitesi aracılığıyla resmi şikayette bulunabilir.

Gerçek bir Frontier Airlines’ın müşteri hizmetleri temsilcisiyle görüşmek isteyenler, havayolunun check-in veya başvuru masası bulunan bir havalimanına gitmeleri gerekiyor.

Havalimanı sözcüsü, Frontier Airlines’ın hizmet telefon numarasını arayan müşteriler için “Frontier olarak, havayolumuzu mümkün olan en verimli şekilde işleterek sektördeki en düşük ücretleri sunuyoruz. Müşterilerimizin verimli bir şekilde çalışabilmelerini istiyoruz. Bu yüzden ihtiyacınız olanı Flyfrontier.com’da veya mobil uygulamamızda bulmanızı kolaylaştırıyoruz.Ayrıca 7/24 hizmet veren bir sohbet hizmetimiz var.” vurgusunda bulundu.

Maliyet düşürücü değişiklikler, özellikle pandemiden sonra, düşük maliyetli taşıyıcılar için alışılmadık bir durum değil. Ancak ilk kez bir ABD havayolu şirketi müşteri çağrı merkezini tamamen kurtulduğunu duyurdu.

Yakın zamanda ABD Ulaştırma Bakanlığı (DOT) tarafından 222 milyon $’lık para iadesinin yanı sıra iptal edilen veya iptal edilen bir uçak nedeniyle geri ödemesi gereken yolculara 2.2 milyon $’lık ceza ödemek zorunda kalan Denver merkezli Frontier için zor bir dönem olduğı biliniyor.

Haziran 2022’de, Dallas merkezli ABD düşük maliyetli Southwest Airlines, hizmet acentelerinin kalıcı olarak evden çalıştığı müşteri hizmetleri birimini kapatacağını duyurmuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.