İstanbul Havalimanı’nda yapımı tamamlanan Duty Free (Gümrüksüz Satış Mağazaları) ikinci fazı bugün törenle açıldı. Törene katılan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak’ın yanı sıra İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA CEO’su Kadri Samsunlu, UNİFREE CEO’su Ali Şenher ve diğer davetliler katıldı.
Törende bir konuşma yapan Genel Müdür Ocak 2018 sonu itibariyle 210 milyon yolcuya ulaşıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
”Ülkemiz sivil havacılıkta dünyada ilk onda yer alırken Avrupa’da ise dördüncü sıraya yerleşti. Tabii hizmete girdiği 1953 yılından bu yana Türk sivil havacılığının ana üssü olan ve bizleri başarıdan başarıya koşturan Atatürk Havalimanı %34 pay ile, kapasitesi 45 milyon iken yaklaşık 70 milyon yolcuyu ağırlayarak bu başarıda birinci sıraya yerleşti.
DUTY FREE İŞLETMECİLİĞİ İSTANBUL HAVALİMANI PR’INA DEĞER KATACAK ÇOK ÖNEMLİ BİR HİZMET…
Tabii ki emektar Atatürk Havalimanımız 3 Mart itibariyle tüm ticari uçuşlarını artık İstanbul Havalimanına devredecek. İstanbul Havalimanı tam kapasiteyle devreye girdiğinde ülkemiz doğu, batı, kuzey ve güney aksları arasında havacılığın ana üssü olacak. Özellikle transit yolcu pazarında… Tabii hepimiz heyecanla bu günü bekliyoruz. Bugün hizmete vereceğimiz Duty Free işletmeciliği de tabii ki bu havalimanımızın PR’ına değer katacak çok önemli bir hizmettir. Bu hizmeti yürüten Unifree şirketimizde başta Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum, Muğla Dalaman olmak üzere pek çok havalimanımızda hizmet veren marka bir şirketimiz. İstanbul Havalimanı, bu güzide proje, bu başyapıt sadece Türk sivil havacılığının dönüm noktası olması açısından değil aynı zamanda oluşturduğu yaşam merkezleriyle tarihe mal olacak, farkındalık yaratacak çok önemli bir proje. Sözleri daha fazla uzatmadan, yolcularımızı dünya markalarıyla buluşturacak olan bu güzide hizmetin memleketimize, sektörümüze, hava yolumuza hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Ve kuruluşum, şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

Törenin ardından Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Önal ile birlikte hava trafik kontrol kulesini ziyaret eden Genel Müdür Ocak burada görev yapan hava trafik kontrolörleriyle sohbet etti.​

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.