79 ülkenin her birinden 3 Harbiyeli ve 1 subayın katıldığı “Hava Harp Okulu Genç Kartallar Haftası 2016” kapsamında düzenlenen şenlikler  9 Mayıs’ta başladı. Geleneksel  şenliğin son günü olan 14 Mayıs Cumartesi günü etkinlikler  halka açık olarak gerçekleştiriliyor.

2013 yılında ilk kez, Genç Kartallar Haftası “Ülkelerin Buluşması” ve “Seçkin Gözlemciler Günü” faaliyetleri ile uluslararası bir boyut kazandı. Bu sene de “Ülkelerin Buluşması” ve “Seçkin Gözlemciler Günü” 14 Mayıs 2016’da icra edilecek.

Şenliğe katılamak isteyene katılımcıların (www.hho.edu.tr/kartallarhaftasi ) sayfasındaki katılım formunu doldurmaları gerekiyor.

1912 yılında eğitim hayatına başlayan Hava Harp Okulu’nda Türk Hava Kuvvetlerinin subay ihtiyacını karşılamak için elektronik, bilgisayar, endüstri, havacılık-uzay mühendisliği ve yönetim bilimleri alanlarında lisans derecesine sahip Harbiyeliler yetiştiriliyor.  Okul, yüksek nitelikli insan gücü, mezuniyet sonrası temel mesleki eğitim ve öğretimi takip edebilecek ve ileri düzey görevleri yerine getirebilecek oryantasyona sahip ve bu özellikler 4 yıllık akademik eğitim ile geliştiriliyor. Hava Harp Okulu, günümüzün eğitim ihtiyaçlarını karşılayan, Yalova’daki uçuş ve askeri kamp tesisleri ile birlikte 4.5 milyon m2 alan üzerine yerleşmiş olmasının yanı sıra açık ve kapalı tesisleri ile Yeşilyurt-İstanbul’da konuşlanmaktadır. Mevcut tesisleri, gerekli havacılık programlarını sağlamak ve iyileştirme yapabilmek için yeterlidir. Hava Harp Okulu bünyesine 1992 yılından bu yana itibariyle, dost ve müttefik ülkelerden de öğrenci kabul ediliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.