Gölyaka Yeni Sezonda Sportif Havacılığa Merhaba Dedi

Sportif havacılığın yeni adresi Düzce’nin doğal güzellikleriyle tanınan ilçesi Gölyaka’da Tulpar Sportif Havacılık Kulübü’nün katılımıyla yamaç paraşütü sezon açılışı gerçekleştirildi.

21-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan yamaç paraşütü uçuşlarıyla Gölyaka semaları şenlenecek. Tulpar Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Bülent Yüksel’den aldığım bilgiye göre, yaklaşık otuz pilot aileleriyle birlikte kamplı katılım yapacak. Bu sayı Pazar günü 62 oldu.

Pazar günü bizler de Gölyaka Hava Sporları Derneği olarak, çocuklarla uçurtma şenliği yapacağız. Gölyaka’yı hava sporları merkezi haline getirme maksadı ile kurmuş olduğumuz derneğimizin ilk faaliyeti olacağı için sevinçliyiz.

Etkinliğe katılan Tulpar Sportif Havacılık Kulübüne, tüm sporcu ve ailelerine, organizasyonda emeği geçen Gölyaka Kaymakamlığı, Gölyaka Belediyesi ve Gölyaka Hava Sporları Derneği’nden çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.

14-16 Ağustos 2015 tarihinde Gölyaka’da ilk defa havacılık festivali düzenlenmesi için büyük çaba sarfeden zamanın Gölyaka Kaymakamı olan şimdi Beytüşşebap Kaymakamı Sayın Murat Şener ve  Kaptan Pilot Sayın Alper Kıvanç’ın girişimleriyle Gölyaka, hava sporları merkezi olma yolunda ilk adımı atmıştı. Gölyaka Hava Sporları Derneği olarak düzenleyeceğimiz veya katkıda bulunacağımız çeşitli organizasyonlarla bu hedefe ulaşmaya çalışacağız.

Daha fazla fotoğraf için Bilal Sarı web sitesi Tıklayınız

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.