Gümüşhane Valisi Okay Memiş başkanlığında, Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş’ın da katılımlarıyla istişare toplantısı yapıldı.

İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcısı Şenol Turan, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, kurum müdürleri, GTSO Başkanı İsmail Akçay, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, MHP İl Başkanı Nadim Aydın ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Gümüşhane kent merkezini büyütmenin yöntemlerinden birisinin de Gümüşhane’ye yakın olan köylerin il merkezine katılımı olduğuna vurgu yapan Sayın Valimiz, “Gümüşhane iki dağın arasına sıkışmış. Mescitli, Akçakale ve Tekke Köylerinin Gümüşhane’ye katılması lazım. Bu benim şahsi fikrim. Bu katılımın gerçekleşmesi Gümüşhane’nin büyümesi için elzemdir. Bu katılım gerçekleşirse 5-10 yıl içeresinde 100 bin nüfuslu bir il oluruz. Türkiye’nin en küçük ili olmaktan çıkarız. Böylece ilin büyümesini sağlarız. Bu konuda duyarlılık bekliyorum. Köse Salyazı Havaalanı Gümüşhane’ye çok büyük değer katacak. O havalimanına ulaşımı sağlayacak yolları da çok seri bir şekilde yaptığımızda bunun faydasını göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

dsc_6664

Başbakan Binali Yıldırım’ın Gümüşhane’nin Köse ilçesine bağlı Salyazı Köyü’nde yapılacak olan Salyazı Havaalanı ile ilgili müjdesini de değerlendiren Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, “Çok onurlu bir gelişme oldu. Bu da bölgemize önemli, pozitif bir katkı sağlayacak. Bugünden itibaren en azından moral açısından bir katkı sağlayacaktır.” dedi.

dsc_6682

Gümüşhane’de her gün bir yatırımın müjdesinin verildiği dile getiren Gümüşhane Milletvekilimiz Cihan Pektaş, “Gün geçmiyor ki ilimize yeni bir hizmetin müjdesi verilmesine hepiniz şahit oluyoruz. Sayın Başbakanımız Bayburt’tan açıkladılar, Salyazı Havalimanımız programa girdi. İnşallah 2017 yılında hızlı bir şekilde buranın inşaatına başlayacağız ve çok kısa sürede Havalimanımızı bitireceğiz. Ulaşım olmayınca, yeterli ulaşım olmayınca yatırımlar da istediğimiz şekilde gelmiyor. Havalimanımıza mesafemiz yaklaşık 30 kilometre olacak. Erzincan, Trabzon, Ordu-Giresun Havalimanlarından yararlanan bir il olarak birde kendi ilimize havaalanı yaptığımız zaman bizim için çok iyi olacak. Dolayısıyla bu Gümüşhane’nin coğrafi konumu itibariyle de bir avantajıdır.” diye konuştu.

dsc_6685

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.