Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Kelkit ve Köse ilçelerimizde bir dizi ziyaret ve incelemede bulunarak, yapılan yatırımları yerinde inceledi.

Kelkit ziyareti sırasında Köse-Salyazı Havalimanı’nın Kasım ayında hem yapım hem proje ihalesinin aynı anda yapılacağını açıklayan Vali Memiş, “Köse Kaymakamımıza talimat verdim. Kendisi de birebir takip ediyor Köse-Salyazı Havalimanı’nı. Allah nasip ederse kasım ayında Salyazı Havalimanı’nın hem yapım hem proje ihalesi aynı anda yapılacak. Ve 2018’de yapımına başlanıyor. En son 81 ilin Valiler toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Başbakanımızla birebir görüşmelerimiz oldu. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız Gümüşhanelilere selam gönderdi. Orada özellikle şunlar ifade edildi. 2018 yılında yeni yatırım yapılmayacak gibi gözüküyor. Onun için bizler önceliklerimizi belirleyip bir an evvel yatırım programını 2017’den hazırlamamız lazım.” şeklinde konuştu.

Kelkit ilçesi ziyaretinden sonra Köse ilçesine geçen Vali Memiş, ilçeye bağlı Salyazı Köyü’nde yapılacak olan Gümüşhane-Bayburt Havalimanı’nın Kasım ayı içerisinde ihale edileceğini belirten Sayın Valimiz, havalimanına ilk kazmanın da Mart-Nisan aylarında vurulmasının planlandığını ifade ederek, “Havaalanı çok önemli. Buraya yapılacak olması çok önemli. Bu bölgenin havaalanı konusunda coğrafi avantajları var. Havalimanıyla birlikte buradaki değişimi hep birlikte göreceğiz.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.