2017 yılı Gümüşhane İl Koordinasyon Kurulu 2. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Gümüşhane Valisi Okay Memiş’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Gümüşhane’de 2017 yılında kamu kuruluşlarının 4 milyar 29 milyon 284 bin TL tutarlı 301 projesi bulunduğunu kaydeden Vali Memiş Salyazı Havalima’nın ihalesinin bu yıl yapılması konusunu takip ettiklerini ifade etti.

Önümüzdeki günlerde Köse’ye Salyazı Havalimanı için heyet geleceğini belirterek, “Bu da bizim ilimiz için çok önemli. İl merkezinin Salyazı Havalimanını kullanabilmesi için bize kestirme yol lazım. Bu yönde Karayolları’nın bir çalışma yapmasını istiyoruz. 40 dakikada Trabzon’a ulaşırken, 20 dakikada Salyazı’ya ulaşabilmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Salyazı Havalimanı ile Gümüşhane şehir merkezini birbirine bağlayan iki alternatif yol ortalama bir saatlik ulaşım süresine sahip. Gümüşhane Erzincan ve Gümüşhane Bayburt yollarının kısa mesafelerine karşın yoğun virajlı yollar olması bölgede ulaşımı etkiliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.