Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaSivil Havacılık"Biz Anadoluyuz" Projesi ile 520 Öğrenci İlk Kez Uçağa Bindi

“Biz Anadoluyuz” Projesi ile 520 Öğrenci İlk Kez Uçağa Bindi

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Şanlıurfa’dan 520 öğrenci, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından İstanbul ve Trabzon’a yolculandı.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve 47 görevli öğretmenin refakat ettiği öğrenciler için Şanlurfa GAP Havalimanı’na üç adet uçak indi. Proje kapsamında Viranşehir’den 179, Akçakale’den 177 öğrenci İstanbul’a, Suruç’tan 164 öğrenci ve 15 şehit-gazi yakını ise Trabzon’a yolculandı.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda düzenlenen yolculama töreninde konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Orada kaldığınız süre içinde mümkün olduğu kadar oradaki kardeşlerinizle dah açok zaman geçirin. Bakınız Trabzon’da, İstanbul’da ve memleketin başka diğer taraflarında yaşayanlar, memleketin doğusunda yaşayanlarla aramıza sokulmak istenen fitneler var. Çeşitli argümanlar geliştiriyorlar, bunların hepsinin yersiz ve gereksiz olduğunu ve bunların fitne fesat odakları tarafından geliştirildiğini göreceksiniz” dedi.

İÇİŞLERİ BAKANI KARŞILAYACAK
Şanlıurfa’dan Trabzon’a gidecek olan öğrencileri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun karşılayacağını belirten Vali Erin, çocuklara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: İçişleri Bakanlığımızın yürüttüğü bir proje var, Biz Anadoluyuz. Memleketin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bu topraklar üzerinde yaşayan asil babaların ve dedelerin torunları bizler biriz, beraberiz ve hep birlikte Anadoluyuz, bu medeniyetin sahibi ve temsilcileriyiz. Şanlıurfamızdan İstanbul ve Trabzon başta olmak üzere batıda yaşayan kardeşlerinizin bulunduğu şehirlere, bir program dahilinde mümkün olduğunca fazla sayıdaki çocuğumuzu oradaki kardeşleriyle buluşturacağız. Bu programın ilkini bugün İstanbul ve Trabzon’a göndereceğimiz 520 çocuğumuzla başlatmış bulunuyoruz. Hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum. Gezi programı üç gün sürecek. Orada, İstanbul Valimiz başta olmak üzere Milli Eğitim yetkilileri, Emniyetimiz, Jandarmamız ve İstanbul’da yaşayan kardeşlerimiz tarafından karşılanacaksınız. Yine Trabzon’da İçişleri Bakanımız bir sürpriz yaparak, Peygamberler şehri Urfa’dan gelecek çocuklarımızın karşılanmasında ben de arzu ederim dediler ve o yoğun programı içerisinde Trabzon’da sizleri bekliyor olacak.

Dünyanın en güçlü hava yollarından biri haline gelen Türk Hava Yolları’nın uçaklarıyla ve kaliteli personeliyle beraber oraya varacak ve tekrar sağ salim şekilde buraya varacaksınız.
Orada kaldığınız süre içinde, mümkün olduğu kadar oradaki kardeşlerinizle daha çok zaman geçirin. Bakınız Trabzon’da, İstanbul’da ve memleketin başka diğer taraflarında yaşayanlar, memleketin doğusunda yaşayanlarla aramıza sokulmak istenen fitneler var. Çeşitli argümanlar geliştiriyorlar, bunların hepsinin yersiz ve gereksiz olduğunu ve bunların fitne fesat odakları tarafından geliştirildiğini göreceksiniz. Siz, Şanlıurfa’daki, Suruç’taki, Viranşehir ve Akçakale’de yaşayan çocuklarımızın dedeleri, ataları o Laz uşakları dediğimiz Trabzondaki çocukların dedeleriyle birlikte yedi düvele karşı nasıl omuz omuza savaşmış, kahramanca cesurca bir mücadele anlayışını ortaya koymuştur. Biliyorsunuz, sizlerin dedeleriniz ve dedelerinizin babaları Çanakkale’de, Dumlupınar’da memleketin dört bir tarafında şu anda kucak kucağa yatıyorlar. Memleketimizin kıymetini bu vesile ile bileceğiz, birbirimizi daha çok seveceğiz, bu proje vesilesiyle aramızdaki gönül bağlarının daha da güçlenmesini temin edeceğiz. Bu fırsatı sağladığı için başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya ve tabi ki Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza teşekkür ediyoruz.

HAZİRAN AYINA KADAR DEVAM EDECEK
İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Şanlıurfa’daki öğrenciler Türkiye’nin başka illerine giderek oradaki öğrencilerle tanışma ve şehirleri gezme fırsatı bulacak. İlk olarak üç uçakla 520 öğrencinin katıldığı geziler Haziran ayına kadar devam edecek.

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Atatürk Havalimanı 30 Dakika Hava Trafiğine Kapandı

İstanbul'da gece saatlerinde Atatürk Havalimanı 30 dakika uçuş trafiğine kapatıldı, uçaklar Ankara, Antalya ,İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve...

1 Milyon Yolcu Barajına Dayandı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, 2014 yılına oranla yüzde 26 büyüdü. 2014 yılında 726 bin 201 olan yolcu sayısı 2015'te 912 bin 233 kişi olduAlanya Gazipaşa...

Benzer Haberler

Diyarbakır Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Havalimanı’nın...

Emirates personeli, BAE’nin 75 yılın en şiddetli yağışında ‘insanlık dışı koşullarla karşı karşıya bırakıldı’ iddiası

Dubai'de tarihteki en kötü sel felaketinin ardından Emirates Havayolları, personeli için insanlık dışı koşulların...

İstanbul Havalimanı’ndaki spotter alanı yeniden hizmete açıldı

Havacılık veya uçak fotoğrafçılığı olarak tabir edilen "spotting" tüm dünyada hobi amaçlı icra edilirken...

Erzurum Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

Erzurum Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri...

Havalimanı yöneticileri yarının havalimanlarına hazır mı?

2024 yılında  havalimanları, havayolları ve taşınan yolcu sayısın 2019 trafik rakamlarına dönecek tahminleri yapılıyor....

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: ” Pegasus 2023 yılında 2 milyar doların üstünde hizmet ihracatını ülkemize kazandırdı”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin sadece 4 saatlik uçuş süresiyle Asya, Avrupa...

Amasya Merzifon Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

Merzifon Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri...

Depolanan A330, Havalimanında sökülmesi sırasında alev aldı

18 Nisan'da yaşanan olayda, depolanmış eski bir Cathay Pacific Airbus A330-300 (bilinen son tescili...