Dün yapılan 28’inci Hava İş Olağan Genel Kurulu’nda 174 delegenin oyunu alan Ali Kemal Tatlıbal ikinci kez Hava İş Sendikasının genel başkanlığına seçildi.

Diğer başkan adayı kaptan pilot İskender Çarkçı liderliğindeki Zeytin dalı Grubu ise 81 oy aldı.

3 Geçersiz oy kullanıldı.

28’inci Genel Kurul seçimini kazanan Ali Kemal Tatlıbal ve ekibi, dört yıllığına Hava-İş Başkanlığını yürütecek.

Öte yandan Sendikadan bugün yapılan açıklamada, Uluslararası Taşımacılık Federasyonu’dan (ITF)  çekilme kararı alındığı açıklandı.

Açıklamada,” Geçtiğimiz sene, Uluslararası Taşımacılık Federasyonu’nun (ITF) terör örgütü başı “Öcalan’a Özgürlük” başlığıyla başlattığı kampanyaya şiddetle karşı çıkmış ve konuya ilişkin tarafımızca bildiriler yayımlanmıştı. Üst Federasyonlardan ayrılabilmek için Genel Kurulun toplanması gerektiğinden, bu talebimiz 28.Olağan Genel Kurulda oylandı. Tüm katılımcıların kararımızı destekleyerek evet koyu kullanması neticesinde ITF ve ETF üyeliğinden ayrıldığımızı sizlere duyururuz. terör örgütü başı “Öcalan’a Özgürlük” başlığıyla başlattığı kampanyaya şiddetle karşı çıkmış ve konuya ilişkin tarafımızca bildiriler yayımlanmıştı. Üst Federasyonlardan ayrılabilmek için Genel Kurulun toplanması gerektiğinden, bu talebimiz 28.Olağan Genel Kurulda oylandı. Tüm katılımcıların kararımızı destekleyerek evet koyu kullanması neticesinde ITF ve ETF üyeliğinden ayrıldığımızı sizlere duyururuz.” ifadeleri yer aldı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.