Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaptı. 

“Toplu iş sözleşmeniz olmasa yönetim size günahını dahi vermeye razı olmaz.”

Açıklamada,THY A.O. yönetim zirvesinin  Antalya’da  yapılan toplantıda aldıkları kararlara atıfta bulunarak, “TİS masasında kırmızı çizgimiz olan, en büyük hakkın sizlerin olduğuna inandığımız temettü dağıtımının adil oranlarla ve her sene verilmesi için yapacağımız teklifin mevcut THY A.O. yönetimi tarafından ne şekilde karşılanacağını hep birlikte görecek, samimi olup olmadıklarını da anlamış olacağız.”  denildi.

Sendikanın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Geçtiğimiz yıllarda defalarca gördüğümüz, hep birlikte rahatsız olduğumuz, THY A.O. yönetimine de birçok kez sizler adına rahatsızlığımızı ifade ettiğimiz, sizlerinde bildiğiniz gibi; haksızlığın, eşitsizliğin ve sizlerin yok sayıldığı bir filmin senaryosunun tekrar yazıldığı THY A.O. yönetim zirvesi Antalya’da icra edildi.

Geçtiğimiz hafta kar yağışı esnasında yaşanan iş bilmezliğin, nasıl krize dönüştüğünü ve sizlere yapılan haksızlıkları da sert bir dille uyarıp, tepkimizi ortaya koyduğumuz; hala sizleri değersiz gören, THY A.O.’nun başarılarını sadece kendine mal eden, uyarılarımızı, sizlerin hak ve menfaatlerinizi korumak adına attığımız adımları, iyi niyetli her türlü teklifimizi, zamana yayıp, zaman kazanarak, kulak ardı eden aynı basiretsiz yöneticilerin, yönetim kadrolarını ödüllendirdiğini, bunu da marifetmiş gibi duyurduklarını hep birlikte izlemekteyiz.

25.Dönem TİS sürecinde sizlerin hak ve menfaatleriniz için bugüne dek yaptığımız hazırlık ve çalışmaların meyvelerini alma vaktinin yaklaştığı bu günlerde sizlere TİS sonrası prim verme vaatlerinin de sizler için hedeflediğimiz büyük kazanımların önünü kesmek niyetiyle sizlerle bu süreçte sergileyip, herkese göstereceğimiz dayanışma ve birlikteliği önlemek için atılmış bir yem olarak görmekteyiz.

Bu açıklamalar sonrası TİS masasında kırmızı çizgimiz olan, en büyük hakkın sizlerin olduğuna inandığımız temettü dağıtımının adil oranlarla ve her sene verilmesi için yapacağımız teklifin mevcut THY A.O. yönetimi tarafından ne şekilde karşılanacağını hep birlikte görecek, samimi olup olmadıklarını da anlamış olacağız.

Bu tür demeçlere itibar etmemenizi, toplu iş sözleşmeniz olmasa yönetimin size günahını dahi vermeye razı olmayacağını, yasalarla korunmuş haklarınızın tek güvenceniz olduğunu, TİS kitapçığının içerisinde yer alan her maddenin ihsan değil, birlikte yapılan mücadelelerle kazanıldığını hatırlatır, birlikteliğimize gölge düşürmek niyetiyle sergilenen oyunlara gelmemenizi, sendikamızla birlikte onurlu mücadelemize omuz vermenizi, bu sayede yeni kazanılacak haklarla 25.dönem TİS sonrası geleceğinize daha güvenle bakmanızı diliyor, saygılarımızı sunuyoruz.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.