Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Başkanı Cem Kapısız yaptığı basın açıklamasıyla grev uyarısında bulundu. Kapısız yaptığı açıklamada,“Şubat ayının ikinci haftasının bitimine kadar Hükümet’ten aşağıdaki belirtilen konularda laf değil somut icraatlar bekleyeceğiz. Aksi takdirde Ercan Havalimanın’da hizmet yavaşlatma, ek-mesaiye gelmeme, hava trafiğini kademeli olarak kapatma, önceden haber vermeksizin şok eylem ya da süresiz grev yöntemlerinin her biri tek tek uygulanacaktır.” dedi .
Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Başkanı Cem Kapısız yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Geçtiğimiz yıllarda ve aylarda hem şimdiki hem önceki Hükümet temsilcileri ile toplantılar yaparak sorunlarımızı aktardık ve acil çözüm beklediğimizi ilettik. Sabırla oturup belki bir ilgilenen olur diye bekledik. Seçim oldu bekledik, Hükümetler değişti bekledik, Bakanlar görevden alındı yerlerine yenileri geldi yine bekledik, grev yapmayalım biraz daha şans verelim dedik bekledik. Sonunda, ne gelen oldu, ne giden hiçbir hareket göremedik. Sürekli oyalama taktikleriyle karşı karşıya bırakıldık ancak buraya kadar gelebildik. Tüm bu süreçte anladık ki, çalışan sesini çıkarmadıkça yönetenler emek sömürüsüne devam etmektedir. Artık yolun sonuna gelinmiştir. Ya çalışana yasal haklarını teslim edip halkı sömürmekten vazgeçeceksiniz ya da oturduğunuz koltuklardan vazgeçeceksiniz.

Şubat ayının ikinci haftasının bitimine kadar Hükümet’ten aşağıdaki belirtilen konularda laf değil somut icraatlar bekleyeceğiz. Aksi takdirde Ercan Havalimanın’da hizmet yavaşlatma, ek-mesaiye gelmeme, hava trafiğini kademeli olarak kapatma, önceden haber vermeksizin şok eylem ya da süresiz grev yöntemlerinin her biri tek tek uygulanacaktır.

1. III. Derece Hava Trafik Kontrolörü kadrosu terfilerinin, hak kazanan tüm personeli kapsayacak şekilde açılması,

2. Ekim ayından beridir çalıştığımız ek saatlerin karşılığı olan 3 aylık ek-mesainin tamamının ödenmesi,

3. Ercan Hava Trafik Kontrol Merkezi’nde sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulması için gerekenlerin yapılması,

4. Hava Trafik Kontrolörlerinin hizmet sınıfı değişikliğinin bir an önce yapılması,

5. Tüm dünyada var olan havacılık tazminatı uygulamasının ülkemizde de faaliyete geçirilmesi için gereken girişimlerin yapılması

6. Yurtdışında uzun vadeli eğitim gören çalışanlarımızın harcırahlarının güncellenip kurs giderlerini karşılayacak düzeye çıkarılması.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.