Tüm dünyada ve ülkemizde kutlanmakta olan 15 Mayıs “Dünya Havacılık Bilgi Yönetimi Günü” dolayısıyla 13 Mayıs Cuma günü Esenboğa Havalimanı Eski Yabancı Konuklar Köşkü’nde “Havacılık Bilgi Yönetimi Forumu” düzenlendi.

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım’ın da katıldığı toplantıda, DHMİ yetkilileri ile havacılık sektörü temsilcileri hazır bulundu.

1

Forumda DHMİ Hava Seyrüsefer Dairesi Başkanlığı Havacılık Bilgi Yönetimi Şube Müdürlüğü tarafından Havacılık Bilgi Yönetimi alanında geliştirilen son proje ve uygulamalar sunuldu, sektöre ilişkin sorunlar gündeme getirildi ve sektör temsilcileriyle karşılıklı beklenti ve öneriler paylaşıldı.

DHMİ AIS PORTAL PROJESİ TANITILDI

Toplantıda, Türkiye hava sahasında yayınlanmış NOTAM’ların anlık olarak harita üzerinde görüntülenmesine imkân veren, tamamen DHMİ öz kaynakları ve imkânları kullanılarak; Hava Seyrüsefer Dairesi Başkanlığı ve Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığının birlikte geliştirdiği ‘DHMİ AIS PORTAL’ da tanıtıldı. Önemli bir ihtiyacı giderecek olan sistemin bir an önce hizmete verilmesine ilişkin talepler, 1.Genel Havacılık Forumunda katılımcılar tarafından dile getirilmiş ve kısa sürede hazırlanan portal Ocak Ayında test yayınına başlamıştı.

5 4 3 2

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.