Gelecekte iyi bir eğitim alıp iş sorunu yaşamak istemeyen üniversite adayları bölümleri derinlemesine araştırıyor.  Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ise iş imkânları ile ön plana çıkıyor.

02_Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ulutaş öncelikle havacılık yönetimi bölümünü tercih edecek öğrencilere uyarılarda bulundu. Öğrencilerin adli sicil kaydının bulunmaması gerektiğini söyleyen Ulutaş; görme, işitme kaybı gibi engeli bulunanların da bölümü tercih edemeyeceğini kaydetti.

Mezunlar Gelecekte Havacılık Sektörünü İdare Edecek

Havacılık Yönetimi Bölümü öğrencilerinin hangi pilotun nereye gideceğini, hangi hattın açılıp hangisinin kapatılması gerektiğini, uçağın nereden nereye uçacağını planlayacağını anlatan Ulutaş, mezunların genel olarak havacılık insan kaynağını idare edeceğini anlattı.

“Mezunlar gelecekte havacılık sektörünü idare edecek. 2018’de faaliyete geçecek 3. büyük havalimanı açıldığında ciddi personel ihtiyacı olacak. Hem uçak sayısındaki artış hem yeni havalimanının personel ihtiyacı, gelecek öğrencilerin mezuniyetinde iş bulma anlamında çok büyük fırsat olacak.” diyen Ulutaş, Türkiye’de toplam 5 üniversitede Havacılık Yönetimi Bölümü olduğunu hatırlattı ve üniversitemizin genç, dinamik ve uzman kadrosuyla öğrencileri en iyi şekilde yetiştireceğinin altını çizdi.

03_Uçak Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Memduh Kara: “Birçok mühendislik bölümü birçok üniversitede var ama uçak mühendisliği az yerde olduğu için öğrencilerimizin diğer mühendisliklere göre iş imkânı daha çok olacak.  Uçak mühendisliği bölümünün revaçta olması; havayolu taşımacılığının ve insansız hava araçlarının gelişmesinden kaynaklanıyor.” dedi.

Bir uçağın tasarımından bakım onarımına kadar pek çok işin uçak mühendisleri tarafından yapıldığını aktaran Kara, sadece havayolu şirketinde kullanılan yolcu taşıma uçakları değil aynı zamanda savunma sanayindeki savaş uçakları ve insansız hava araçlarının tasarımı, modernize edilmesi, gerektiğinde tamir ve bakımının yapılması ile sürekli geliştirilmesinin uçak mühendisleri tarafından yapıldığını dile getirdi.

Öğrenciler Son Teknoloji Ürünü Atölyeler ve Laboratuvarlarda Eğitim Görecek

Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin hızla geliştiğini belirten Kara, son teknolojinin yer aldığı atölyeler ve laboratuvarların kurulduğunu vurguladı. Kara: “Öğrencilerimiz en güncel teknolojiden yararlanacaklar. Mezun olduklarında diğer üniversitelerden mezunlara göre bu yeni teknolojiler ve genç, dinamik kadronun verdiği eğitim sayesinde daha nitelikli olacaklar.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.