Havacılıktaki toparlanma hızı önemli oranda jeopolitik gelişmelere bağlı ve yavaşlaması mümkün.

Bu değerlendirmeler HSBC analistleri Cenk Orcan ve Divya Moorthy tarafından hazırlanan Türk havacılık sektörü ile ilgili raporda yer aldı.

HSBC analistleri, yıllık olarak yeniden değerlendirildiğinde havacılık hisselerinde değer gördüklerini ancak temellerde bir dönüşüm gerçekleşmesine olan beklentilerinin oldukça düşük olduğuna işaret etti.

İki analistin hazırladığı raporda 2016’nın ikinci çeyreğinde yolcu trafiğin çıkış yaşamasının olası olduğu bununla birlikte toparlanma hızının yavaşlayabileceğine dikkat çekildi.

Raporda şirketlerin iç pazarda daha iyi performans gösterdiğine vurgu yapılırken bu durumun ölçek ve karlılık dikkate alındığında uluslararası pazardaki zayıflığı dengelemekten uzak olduğu belirtildi.

Bu değerlendirmeler sonrasında HSBC analistleri Türk Hava Yolları ve Pegasus ile ilgili hedef fiyatlarını aşağıya çekerken, iki hisse için de ‘TUT’ tavsiyesini koruduklarını belirtti.

Kurum, THY için hedef fiyatını  7,9 TL’den 6,6 TL’ye indirdi. Pegasus için ise fiyat hedefi 19 TL’den 15,5 TL’ye düşürüldü. (BusinessHT)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.