Ana Sayfa Havacılık Haberleri THY, Moskova’daki iş dünyasını iftarda buluşturdu

THY, Moskova’daki iş dünyasını iftarda buluşturdu

0

Türk Hava Yolları (THY) Rusya Temsilciliği’nin geleneksel olarak düzenlediği iftar gecesinde, Moskova’daki Türk iş dünyası bir araya geldi.

Moskova’daki Marriot Aurora Otel’de Kuran Tilaveti ile başlanan İftar programına yaklaşık 200’e yakın Türk ve Rus işadamı katıldı. Türk Hava Yolları’nın da yemeklerini organize eden dünyaca ünlü yemek firması Turkısh Do & Co’nun yemeklerini hazırladığı iftar programına geçen hafta yapılan Büyükelçiler kararnamesinde merkeze çekilen Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım’da katıldı.

Günün anlam ve önemi hakkında konuşma yapan THY Rusya Müdürü Mefail Deribaş “ Biz Moskova Türk Hava Yolları olarak uzun zamandan beri geleneksel olarak Müslümanları iftara davet ediyoruz ve burada buluşturuyoruz. Bu buluşmalar artık bir ihtiyaç haline geldi. Günümüzde insanların şehirlerde kaybolduğu, birbirlerini kolay kolay göremediği bu günlerde bu iftarlarımız gerçekten de önem arz ediyor. İftar vesilesi ile herkesi burada bir araya getirmiş oluyoruz” dedi.

“Türkiye’nin en değerli markası olduk”

THY’nin Türkiye’de bu yıl 2,4 milyar dolar ile en değerli marka olduğunu da belirten Delibaş şöyle devam etti:

“ Burada hepimizi tek çatı altında toplayan değerli şirketimiz Türk Hava Yolları hakkında çok kısa bilgi aktarmak istiyorum. Biliyorsunuz iyisi ile kötüsü ile 11. Çalışma yılına Moskova’da girmiş bulunuyorum.

2005 yılında Rusya’da sadece Moskova hattımız var iken, şimdi baktığımızda Rusya’nın 10 önemli bölgesine uçuşlarımız gerçekleştirilmektedir. 60 bin ile başladığımız Rusya serüvenine geçen yıl itibari ile milyonları aşan yolcu sayısı ile devam etmekteyiz. Bu büyümeyi sadece Rusya’da değil tüm dünyada mevcut havacılık krizine rağmen bütün networkümüzde gerçekleştirmeyi başardık. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de yapılan araştırmalara göre 2,4 Milyar doları aşan değeri ile Türk Hava Yolları, Türkiye’nin en değerli markası haline gelmiştir. Üst üste Avrupa’da en iyi hava yolu seçildik. Şu an 325 uçağımız ile beraber 115 ülkeye uçmakta, 289 destinasyonla dünyayı sanki bir örümcek ağı misali sarmaya devam ediyoruz.

Geçen sene taşıdığımız 62 milyon yolcuyu bu sene 72 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. Tabi bu yolcu hedefimizi 3. Havalimanının açılması ile daha üst seviyelere çıkarmayı planlıyoruz. 2018 yılının ilk çeyreğinde bitecek olan 3. Havalimanımız mevcut kapasitenin çok üstünde olacak. İlk etapta 90 milyon kapasite, havalimanı tam olarak faaliyete başladığı zaman ise 200 milyonluk yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak. Böylece yeni havalimanımız, şu an için dünyanın en büyük havalimanın olan Atlanta Havalimanı’nın 2,5 katı daha fazla yolcu taşıma kapasitesine sahip olacaktır. Allah devletimize ve şirketimize zeval vermesin.”

(gazetemrusya)

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.