Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda engelli bireylerle iletişim daha kolay…

Koca Seyit Havalimanında görevli personele yönelik hizmet kalitesinin artırılması amacı ile “ Engelli Bireylere Yönelik Davranış Biçimleri, İşaret Dili, Mesleki İngilizce, Etkili İletişim ve Drama  “ adı altında 4 farklı kurs  verildi.

Eğitim programı neticesinde başarılı olan havalimanı personeline sertifikaları düzenlenen tören ile verildi.

Koca Seyit Hava Limanında Kişisel Gelişim seminerleri adı altında eğitim hizmetleri kapsamında, Kocaseyit Havalimanında görevli personelin engelli vatandaşlara yönelik verilen hizmetlerin kalitesinin arttırılmasına yönelik “Engelli Bireylere Yönelik Davranış Biçimleri ve İşaret Dili Eğitimi”, Rehber Öğretmen Özlem Arslan ve İşaret Dili Usta Öğreticisi Ceyda Akçay tarafından 4 saatlik bir seminer olarak verildi. Seminer Havalimanı personellerinden 23 kişilik katılımcı ile yapıldı.
Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü Personeli ve Havalimanı Özel Güvenlik Personeline yönelik “Mesleki İngilizce ile Etkili İletişim ve Drama” konulu eğitim seminerleri verildi. “Mesleki İngilizce” semineri İngilizce Öğretmeni Sibel Evcimen tarafından, Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü Personeli ve Havalimanı Özel Güvenlik Personeline, belgesi düzenlenen 41 personelin katılımıyla 4 saatlik bir seminer gerçekleştirildi.
“Etkili İletişim ve Drama” semineri Drama Öğretmeni Işıl Atak tarafından, Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü Personeli ve Havalimanı Özel Güvenlik Personeline, belgesi düzenlenen 49 personelin katılımıyla tarihinde 4 saatlik bir seminer gerçekleştirildi.

Tören programı önceki gün Edremit Koca Seyit Havalimanında gerçekleştirildi. Programa Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı,  protokol üyeleri katıldı. Kaymakam  Sırmalı, sertifika programında yaptığı konuşmada; Kurslara katılan bütün katılımcılara teşekkür etti. Kursların düzenlemesinde emeği geçen Halk Eğitim Müdürlüğü, Havalimanı Müdürlüğü ve  Havalimanı Güvenlik Şube Müdürlüğüne teşekkür etti. Koca Seyit Havalimanının bölge ve ülke için önemli bir havalimanı olduğunu buraya gelen müşterileri en iyi şekilde ağırlamak için personelin donanımlı bir şekilde olmasının hizmet kalitesini artıracağını vurguladı.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.