Türk Hava Yolları (TK) ile Royal Brunei Havayolları (BI) arasında, Dubai aktarmalı olarak İstanbul ile Bandar Seri Begawan noktalarını birbirine bağlayarak iki ülke arasında yolcu taşınmasını sağlayacak bir Kod Paylaşımı Anlaşması başlatılıyor. 

Anlaşma, Royal Brunei Havayolları tarafında Ticaret ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Karam Chand ile Network Planlama ve Uluslararası İlişkiler Başkan Vekili Ilyas Rory Teo; Türk Hava Yolları tarafında ise Yatırım ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Bolat ile Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar Başkanı Özlem Salihoğlu tarafından Antalya’da imzalandı.

Kod Paylaşımı Anlaşması kapsamında Türk Hava Yolları, Royal Brunei Havayolları tarafından sefer yapılmakta olan Bandar Seri Begawan-Dubai v.v. seferleri için kendi sefer kodu ve numarası ile bilet düzenleyebilecek. Buna karşılık olarak Royal Brunei Havayolları ise, Türk Hava Yolları’nın sürdürdüğü İstanbul-Dubai v.v. seferlerine kendi kodu ve sefer numarası ile biletleme yapabilecek ve böylece iki ülke arasında seyahat edecek yolcular çok daha konforlu bir aktarma ile taşınacak.

Kod Paylaşımı Anlaşması, 22 Şubat 2016 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlıyor. 

Royal Brunei Havayolları Ticaret ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Karam Chand, Royal Brunei Havayolları’nın iki havayolu arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinden büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtmiş ve ilerleyen zamanlarda Kod Paylaşımı Anlaşması’nın genişletilerek iki havayolu için de daha kârlı bir işbirliği sağlanması temennilerini  vurguladı.

Dr. Ahmet Bolat ise, Royal Brunei Havayolları ile imzalanan bu anlaşmanın, Türk Hava Yolları sefer numarasıyla İstanbul’dan Bandar Seri Begawan noktasına kod paylaşımlı seferler icra edilmesini mümkün kılacağını dile getirerek, iki havayolu arasındaki işbirliğinin geliştirilerek uçuş ağlarının birleştirilmesiyle, yolcuların iki ülke arasındaki seyahat olanaklarını arttıran bu Kod Paylaşımı Anlaşması’nı imzalamaktan Türk Hava Yolları olarak büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Türk Hava Yolları :

1933 Yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün  300 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 235  uluslararası, 49 yurtiçi olmak üzere dünyada 284 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketi. 2015 yılı Skytrax değerlendirmesine göre Türk Hava Yolları, art arda olmak üzere 5. kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”, 7. kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi. 2010 yılında dünyanın “En İyi Ekonomi İkram Servisi”, 2013 ve 2014 yıllarında “En İyi Business Class İkram Servisi” ödüllerini elde eden Türk Hava Yolları, 2015 yılında  da Skytrax değerlendirmesinde dünyanın “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ve “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu”  ödüllerine lâyık görüldü. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden ulaşılabilir.

Royal Brunei Havayolları :

Royal Brunei Havayolları filosu halihazırda dört adet B787-8 Dreamliner ve altı adet A320 tipi uçaktan oluşmaktadır. Ayrıca, bir adet B787-8 Dreamliner siparişleri ve Airbus ile 2017 yılında teslim edilmeye başlanacak olan on adet A320neo sözleşmeleri vardır. 2013 yılında, Boeing 787 Dreamliner tipi uçağı Güneydoğu Asya’da ilk kullanan havayolu olan Royal Brunei Havayolları, dünyadaki en genç geniş gövde filosuna sahip olan ayrıcalıklı bir havayoludur. Ayrıca, Royal Brunei Havayolları, Melbourne-Brunei-Dubai-Londra v.v hattında özel bir Dreamliner seferi icra eden ilk havayoludur. Hub olarak Brunei Uluslararası Havalimanı’nı kullanan Royal Brunei Havayolları, çeşitli Avustralya, Güney Doğu Asya, Çin, Orta Doğu ve İngiltere noktalarına uluslararası ve bölgesel seferler icra etmektedir. 2014 yılında, Royal Brunei Havayolları, dünya çapında en başarılı marka dönüşümlerini belirleyen REBRAND 100® Global Awards tarafından onur ödülüne layık görülmüştür. 9 Kasım 2015 tarihinde ise Royal Brunei Havayolları’na, oldukça prestijli bir kuruluş olan İngiltere menşeli International Travel Media Awards tarafından, İnovatif Seyahat Medyası Kampanyası ve Yılın İçeriği (Travel Media Innovative Campaign and Content of the Year) Ödülü verilmiştir.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.