Türk Hava Yolları’nın Dnipropetrovsk Havalimanı’nda zorluklar ile karşı karşıya kaldığını açıklandı.

Ukrayna kaynaklı havacılık haber haber sitesi avianews.com, Ukrayna’nın Dnipropetrovsk Havalimanı’nın Türk Hava Yolları seferlerine servis sağlamayı ret ettiğini bildirdi.

Yetkili bir kişiye atıfta bulunan avianews.com sitesi, ilk başta Dnipropetrovsk Havalimanı’nın THY seferlerine gündüz servis vermeyi ret edip seferleri akşam saatlerine ayarlamayı teklif ettiğini belirtti. Bu teklifi kabul eden THY’nın, yeni programa göre akşam saatlerinde birkaç seferi gerçekleştiği ancak belli bir süre sonra Dnipropetrovsk Havalimanı yetkililerin akşam da servis veremediğini açıkladığı ifade edildi.

Dnipropetrovsk havalimanının sitesinde ise, THY’nin İstanbul seferlerin 30 Mart ile 29 Ekim 2016 arası tarihlerinde iptal edildiğine dair bilgi yayınlandı. Ancak THY, bu bilgiyi teyit etmedi.

Daha önce avianews.com sitesi, Dnipropetrovsk Havalimanı yetkililerine atıfta bulunarak söz konusu problemin, Ukrayna ve Türkiye’nin havacılık yetkililerin anlaşmazlığından kaynaklandığını ifade etmişti. Ancak Ukrayna Devlet Havacılık Servisi, THY’na gerekli tüm izinleri verdiğini bildirmişti. Ukrayna Ulaştırma Bakanlığı da, izinlerin verildiğine dair bilgiyi doğruladı.

Bunun yanı sıra THY’ndan alınan bilgiye göre, 17 Mayıs tarihine kadar sefer yok, 18 Mayıs’ta seferin yapılacağı gözüküyor. 17 Mayıs’a kadar THY ile UIA havayolu şirketleri arasında ortak uçuşlar var, yani Ukrayna Havayolu şirketiyle gidilebiliyor.

(QHA/ Kırım Haber Ajansı)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.