Departure Lounge

Havaalanında hayallerinizdeki erkek ya da kadınla tanışmak için 10 taktik! (Eğer alanda başarısız olursanız, uçakta denemeye devam edebilirsiniz.)

Geçtiğimiz Sevgililer Günü’nde yalnız mı geçirdiniz? Hafta sonunu Paris’te geçirmek üzere binecekleri uçağın bekleme salonunda öpüşüp koklaşan çiftler görmekten bunaldınız mı?

KLM’in Meet Meet & Seat uygulaması ve çöpçatanlık sitesi MeetAtTheAirport’un yaklaşımından da belli olacağı üzere, havaalanları artık bekarların yeni insanlarla tanışmak için takıldığı barların yerini almış durumda.Tabi havaalanına gittiğinizde durup dururken karşınıza çıkmasını ya da check-in sırasında size ilanı aşk etmesini beklemeniz abes olur. Bir stratejiniz olmalı! Hayalinizdeki sevgiliyi havaalanında keklik gibi kolayca yakalamak için uzman tavsiyelerimiz çok işinize yarayacak. Tavsiyelerimizi dinleyin ve en etkili sonucu almak için kendi stratejinizi oluşturun.

1. Geniş düşünün

Alışveriş merkezlerinde olduğu gibi havaalanlarında da birini tavlama şansınız kişi yoğunluğu ile eş orantılıdır. Gideceğiniz havalimanı ne kadar kalabalık olursa birini tavlama şansınız o kadar yükselecektir. Bu yüzden Türkiye’de AHL, yurtdışında JFK, Singapur ya da Heathrow iyi başlangıçlar olabilir.

2. Küçükleri tercih edin

Büyük havalimanlarına alternatif olarak küçük havaalanları da şansınızı artırabilecek fırsatlar sunar. Heathrow ya da Atatürk Havalimanında  sizi cezbedecek bir çok tip görebilirsiniz ama kalabalıkta o kadar çok seçenek olacak ki, onlar sizi fark etmeyecekler bile. Bu yüzden çok fazla trafiği olmayan küçük havalimanlarına şans verin. Antalya yerine Dalaman ya da Gazipaşa, yurtdışında ise Üsküp ya da Palermo gibi. Şansınızı artırmak için kalabalığın arasına karışmayın, biraz ayrı durmak ve geniş şeritli bir şapka ya da gözünüze kestirdiğiniz kişinin tam da yanında yere bir şeyler düşürmek çok faydalı olabilir.

3. Hızlı hareket edin

Zamanın en büyük düşmanı oyalanmaktır. O zaman seri hareket edin! Havaalanı barına girdiniz ve aman tanrım gözünüze kestirdiğiniz ‘Kıvanç Tatlıtuğ bakışlı’ orada bir şeyler içiyor. Hemen hamburger sipariş ettiniz ama o da ne. Uçağınız için son çağrı anonsunu duydunuz sanki! Sizinki içkisini bir dikişte bitirip parasını masaya bırakıp kalktı bile. Çok aceleci olmayın ama böyle talihsizlikler de canınızı sıkmasın.

4. Hedef kitlenizi iyi analiz edin

Aradığınız takım elbiseli ve cüzdanı kabarık tiplerse, Londra City Havaalanı’nın kulüp salonu tercihiniz olmalı. Aranızdaki buzları eritmek için grande latte’nizi onun laptopunun üzerine boca edebilirsiniz. Bu hem bilgisayarından başını kaldırmasını sağlayacak hem de sizi bir daha asla unutamayacaktır. Eğer futbol takımı t-shirt’lü fanatiklere meyliniz varsa, hafta sonu derbi maçlarının düzenleneceği şehirlere olan uçuş saatlerini tercih edin. Maçın bir gün öncesinin akşamı, kalkış havaalanına 1-2 saat öncesinden gidip çok salaş olmayan bir havaalanı barına konuşlanmanız yeterli. Kaliteyi biraz artırmak için yabancı takımlarla yapılan Şampiyonlar Ligi maçlarını ya da milli maçları tercih etmeniz faydalı olabilir.

 5. Rötar şanstır!

Uçuşunuz 4 saat gecikmeye mi girdi? Çok şanslısınız! Rötar size tahmin edeceğinizden fazla fırsat sunar. Mesela hiç ortak yönünüz olmadığını düşünün. Ama var: her ikiniz de havaalanında sıkışıp kalmış durumdasınız. Kaçışınız yok, kader sizi havaalanında bir araya getirdi. Bir fincan kahve ya da bir şeyler yemeyi teklif edin, bu başlangıç sizi istediğiniz noktaya getirecektir.

6. Kitap kurdu olun!

Okuduğunuz şeyler, etrafınızdakilere sizinle alakalı bir çok mesaj ve bilgi verebilir. Mesela Capital ya da Ekonomist Dergisini gözünüze kestirdiğiniz şanslı kişinin göreceği şekilde yanınıza koyabilirsiniz. Böylece ne kadar akıllı ve iyi bir mevkide olduğunuzun ipucunu da vermiş olursunuz.

7. Kuyruklardan kaçmayın!

Boarding sırasının kalabalık olması sizi bunaltmasın. Gözünüze kestirdiğiniz müstakbel sevgilinizin yanında iyi bir yere konuşlanın ve havanın durumundan dem vurarak, bir sohbet başlatın. En az 15 dakika sizinle aynı sırada durmaya eli mahkum, kaçmaya çalışsa bile daha uçağa biniş sırası var; sohbetinize orada da devam edebilirsiniz. Eğer uçağa direkt kapıdan değil de otobüsle gidiliyorsa, sakın onu kaybetmeyin.

8. Uçuş öncesi koltuk seçiminden kaçının

Uçak içinde sevdiceğinizle yan yana oturabilmek için check-in sırasında belli etmeden onu takip edin ve hangi koltuğun verildiğini not ederek check-in hostesinden yan koltuğu rica edin. Eğer yanındaki koltuklar önceden rezervasyonlu ya da doluysa yapacak tek bir şey kalıyor. Koltuğun sahibinden önce, hedefinizin yanına oturun ve sohbete başlayın. Koltuğun sahibi geldiğinde sohbet ettiğinizi görüp, yerine oturmak isteyince, ona kendi koltuğunuzu teklif edin. Bu da başarılı olmazsa yapacak bir şey yok. Ama işe yararsa, tanışıklığınızı ilerletmek için ekstradan 1 saatlik daha sohbet kazandınız demektir.

9. Akıllıca davranın

Havayolu ile seyahat önerilerinde çoğunlukla rahat giyinilmesi önerilir ama hayatınızın erkeği ya da kadınıyla havaalanında karşılaştığınızı ve sizin eşofman giymiş olduğunuzu bir düşünün. Eğer bir Scarlett Johansson değilseniz iyi görünme şansınız yok! Seyahat ederken her zaman günlük ama şık giyinmeye çalışın. İnce çivi topuklar ve deri pantolondan bahsetmiyoruz. Rahat ama şık bir görünüm etkilemek için yeterli olacaktır. Göz altı kapatıcınızı hiçbir zaman yanınızdan ayırmayın.

10. Eğer bunların hiç biri işe yaramazsa… Pilotmuşsunuz gibi yapın.

Pilotların çok ilgi çektiği ve pilot üniformasının fazlasıyla cezbedici olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bir kostüm dükkanından pilot kıyafeti alıp, en yakın havaalanının yolunu tutabilirsiniz. Dikkat çekmeden içeri girmeyi başarıp da kendinizi şık bir cafeye attıktan sonra dikkatlerin nasıl da üzerinizde toplandığını ve hayranlarınızın sizinle tanışmak için türlü oyunlar yaptığını görmek çok eğlenceli olacak. Kadın ya da erken bir pilot çok cezbedicidir. Ancak kıyafetinizin havaalanı otoritelerinin de dikkatini çekeceğini ve başınıza büyük iş alacağınızı da belirtmeden geçmeyelim.(skycanner)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.