Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Havaş Çalışanlarının Çocukları 23 Nisan’ı Apronda Kutladı

Yer hizmetleri sektörünün önde gelen kuruluşlarından Havaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çalışanlarının çocuklarının katılımlarıyla apronda çocuk şenliği düzenledi.

Anne-babalarının mesleklerini yakından tanıma fırsatı bulan çocuklar, animasyonlar, yüz boyama ve yarışmalarla keyifli dakikalar geçirdi.

Türkiye’nin en büyük ve en köklü yer hizmetleri kuruluşu Havaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki istasyonunda çocuk şenliği düzenledi. Havaş çalışanlarının çocuklarından oluşan ve yaşları 6 ile 11 arasında değişen 70’i aşkın çocuk, apron otobüsleriyle yapılan tur ile uçakları ve ekipmanları yakından görme imkanı buldu. Turun ardından düzenlenen şenlikte; palyaço ve masal kahramanları ile yüz boyama, sosis balonlar, halat çekme, çuval yarışı etkinlikleriyle keyifli dakikalar geçiren çocuklara, uçaklar ve apron araçları ile resmedildikleri karikatürleri de armağan edildi.

Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak, ‘’Dünyada çocuklara ait tek bayram olan ve Cumhuriyetimizin kuruluşunu simgeleyen 23 Nisan’ı en önemli değerimiz çalışanlarımız ve çocuklarıyla birlikte kutlamaktan mutluluk duyuyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu anlamlı bayramda, düzenlediğimiz şenlikle çocuklarımızın anne-babalarının mesleklerini yakından tanımalarını, havacılığa ilgi duymalarını ve keyifli bir gün geçirmelerini amaçladık. Şenliğimizdeki çocuklara yaşamlarında hep hatırlayacakları bir gün hediye ettiğimizi umuyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum’’ dedi.

Anne-babaları ile birlikte araçlarla apron turu yapan çocuklar, büyük gövdeli ve küçük uçakları, merdiven, push back ve bagaj traktörlerini yakından izledi. Havaş istasyonunda palyaço ve korsan, sindirella, pamuk prenses gibi masal kahramanlarına ait kostümler giyen animatörler tarafından karşılanan çocuklar; yüzlerini boyatarak, hayvan şekilleriyle figürleştirilen balonlarını aldı. Çeşitli yarışmalarla eğlenen çocuklara, renkli kum boyama oyunu da hediye edildi.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR