Cuma, Haziran 14, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde 23 Nisan ‘Havacı Çocuklar Etkinliği’ gerçekleştirilecek

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri (Eskişehir), 2023 yılının ilk etkinliğini düzenliyor. Bu sene sekizincisi organize edilen “23 Nisan Kağıt Uçak Yarışması”, SHM Batı Apronu’nda yer alan M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi’nde yapılacak. 

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde, 23 Nisan 2023 tarihinde düzenlenecek olan “Havacı Çocuklar Etkinliği” saat 11:00’de “Kağıt Uçak Yarışması” ile başlıyor. Yarışma, 5 ila 8 yaş ve 9 ila 15 yaş arası olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenleniyor. Yarışmaya katılan bütün çocuklar yarışma sonrasında ücretsiz uçuş yapabilecekler ! 

Günün Programı: 

11.00-14.00: Kağıt Uçak Yarışması

14.00-14.30: Semin Öztürk Şener ACT Hava Yolları Akrobasi gösterisi

15.00-18.00: Uçuşlar

 TÜRKİYE’NİN UÇAN MÜZESİNDE YARIŞMA !

“T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları Genel Müdürlüğü, Özel M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi” Ülkemizdeki İLK uçan müze olma özelliğine sahip. Envanterindeki hava taşıtlarının neredeyse tamamı uçar vaziyette korunuyor ve yıllık programlarla uçuşlar yapıyorlar. Piper Saratoga tipi uçağın da içerisinde bulunduğu M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi Lobi Alanı bu güne özel, çocuklar için yarışma alanı olarak düzenlenecek.

Yarışmacılar, kendilerine verilen A4 kâğıtlarla hazırladıkları uçaklarını, kalkış platformu üzerinden elle atıyorlar. Katılımcı başına iki atış izni verilen yarışmada, en uzak mesafeye yapılan atış geçerli sayılıyor.

GÜN BOYU ÜCRETSİZ UÇUŞ!

Yarışmaya katılan bütün çocuklar, diledikleri takdirde gün boyunca ücretsiz sağlanacak uçuşlarda yer alabiliyorlar! Küçük yaşta olanların anne veya babaları uçuş sırasında onlara eşlik edebiliyor. Hava durumuna göre yapılacak uçuşlarda daha önce SHM bünyesinde binlerce çocuk ücretsiz uçuruldu ve büyük bir kısmı İLK defa gökyüzü ile buluştu… 

SEMİN ÖZTÜRK ŞENER ACT HAVA YOLLARI AKROBASİ GÖSTERİSİ!

Türkiye’nin İlk Profesyonel Kadın Akrobasi Pilotu Semin Öztürk Şener, ACT Havayolları Sponsorluğunda muhteşem bir akrobasi gösterisi yapacak. Bu, Semin Öztürk Şener’in “YENİ MENEKŞE” adlı uçağı ile birlikte yapacağı İLK UÇUŞ GÖSTERİSİ olacak!!

MODEL UÇAK YAPIMI VE MEŞE AĞACI DİKİMİ..

Bu sene çocukların eğlenceli vakit geçirebilecekleri farklı etkinlikler de Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde!

Çocuklar, apronda bulunan stantlarda kendilerine verilen malzemeler ile kendi model uçaklarını hazırlayıp, uçurabilecekler. Bunun yanında, ağaç dikim alanında bulunan meşe ağacı fidanlarını dikerek, hem eğlenecek hem de doğaya katkıda bulunacaklar…

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR