HAVAŞ’tan yapılan açıklamada, Esenboğa Havalimanı-AŞTİ seferlerinin tedbir amaçlı olarak ilgili mahkemece durdurulduğu açıklandı.

Yapılan açıklamada,“Havaş olarak, yolcu taşımacılığı faaliyetimizi hizmet verdiğimiz tüm bölgelerde, yetkili makamlar kanalında tüm izin, lisans ve ruhsat belgeleri ile, ve yasal prosedürler çerçevesinde yürütmekteyiz. Bu doğrultuda, Ankara’daki yolcu taşımacılığı hizmetimizin, Havaş markasını tercih eden yolcularımız kanalında da bir mağduriyet oluşturacak biçimde durdurulmasından büyük üzüntü duyuyoruz.” denildi.

HAVAŞ’ın açıklaması şöyle:

Türkiye’nin en büyük ve en köklü yer hizmetleri kuruluşu Havaş olarak, Ankara Esenboğa Havalimanı ile şehir merkezi arasında 32 yıllık süre boyunca sürdürdüğümüz yolcu taşımacılığı faaliyetimiz, Ankara Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME), 10 Temmuz 2014 tarih ve 31 sayılı kararı ile UKOME tarafından Havaş’a verilmiş bir izin bulunmadığı gerekçesi ile durdurulmuştu. Ancak, şirketimizce Ulaştırma Bakanlığı’ndan gerekli tüm izinlerin alınmış olması sebebiyle, Ankara 3. İdare Mahkemesi haklılığımızı tespit ederek 26 Mayıs 2015 tarihinde faaliyetlerimizi durduran UKOME kararını iptal etmişti. Bu gerekçeli kararla birlikte, Ankara yolcularımızın büyük ilgi, özveri ve desteğiyle, 10 Ağustos 2015 tarihinde Esenboğa Havalimanı – AŞTİ hattında yeniden sunmaya başladığımız yolcu taşımacılığı hizmetimiz, havalimanı ile şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı faaliyeti bulunan diğer firma tarafından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı aleyhine açılan iptal davası kapsamında Ankara Bölge İdare Mahkemesi tarafından verilen 16.03.2016 tarih ve 2016/1016 sayılı yürütmenin durdurulması kararına istinaden yeniden durdurulmuştur. Söz konusu yürütmenin durdurulması, davayı inceleyen idare mahkemesinin nihai karar vermesinden önce tedbir niteliğinde verilen geçici bir karar olup, yapılacak yargılama neticesinde faaliyetlerimize tekrar başlayacağımıza olan inancımız tamdır.

Havaş olarak, yolcu taşımacılığı faaliyetimizi hizmet verdiğimiz tüm bölgelerde, yetkili makamlar kanalında tüm izin, lisans ve ruhsat belgeleri ile, ve yasal prosedürler çerçevesinde yürütmekteyiz. Bu doğrultuda, Ankara’daki yolcu taşımacılığı hizmetimizin, Havaş markasını tercih eden yolcularımız kanalında da bir mağduriyet oluşturacak biçimde durdurulmasından büyük üzüntü duyuyoruz.

Hizmetlerimizi ivedilikle yeniden vatandaşlarımıza ulaştırabilmek amacıyla, yasal haklarımız çerçevesinde gerekli tüm hukuki süreçleri kararlılıkla sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Saygılarımızla, Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.