Hırvatıstan’ın ETF Havayolları’nın CEO’su Stjepan Bedic Linkedin kariyer ağında “Havaalanında beş saat dolaştım ve çitlerdeki deliklerin fotoğraflarını çektim” diye yazınca merak konusu oldu. Bedic’in kasttetiği Bremen Havalimanı’nda yaşanan ilginç bir olaydı.

Eski bir savaş pilotu olan havayolu CEO’suna göre o sırada havalimanındaki bir tavşan, ETF’ye ait 737-800 tipi uçağın sol motoruna iniş sırasında girerek hasar verdi ve 12 gün havalimanında kalan uçağın motoru değiştirildikten sonra Zagreb’e döndü.

Linkedin üzerinden yaptığı açıklamada Bedic, “Yeni bir CFM International CFM56-7B27 motoruna ihtiyaç duyduğu için uçağın 12 gün boyunca yerde kaldı. Bu bize yaklaşık bir milyon euro zarara neden oldu ve şimdi dava açmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Bediç, havalimanı çitinde delikler olduğunu belgelediğini söyledi. “Çitlerdeki deliklerin fotoğraflarını çekerek havalimanında beş saat yürüdüm. Ne yaptığımı çok iyi bilseler de, duyurulduğunda ve belgelendiğinde, beni kovalamak için güvenlik gönderiyorlar ve (Gidin buradan! Burada tavşan yok!)” diyorlar. Havaalanı yönetimi sorumluluğu kabul etmiyor ve zarardan sorumlu olmadığını iddia ediyor. Gözdağı vermeyi de denediler ama anlamıyorlar; “Çocukluklarının büyük bir bölümünü bomba sığınaklarında geçirmiş bir grup insanı korkutamazsınız”.

Havalimanı sözcüsü konuyla ilgili yorum yapmazken, konuyla sigorta şirketinin ilgilendiği söyledi.

Zagreb Havalimanı merkezli ETF Airways, Haziran 2021’de faaliyete başladı ve charter havayolu, ortalama olarak 19 yaşında olan iki kiralık Boeing 737-800 kullanıyor. Üçüncü ve muhtemelen dördüncü bir uçak 2022’de filoya katılacak. Bedic’e göre, operasyonun ilk beş ayında yaklaşık 1.500 uçuş gerçekleştirildi ve yaklaşık 135.000 yolcu taşındı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.