Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Havayoluna cinsiyet ayrımcılığı yaptığı gerekçesiyle para cezası verildi

Uçuş ekiplerine cinsiyet ayrımcılığı yaptığı gerekçesiyle havayoluna idari para cezası verildi.

Barselona merkezli Vueling’in kabin ekibi uçuştan önce 5 ila 8 santimetre yüksekliğinde topuklu ayakkabılar giymeli; ayrıca cilt tonunuza uygun bir fondöten, göz kalemi ve siyah rimel (mutlaka) sürmeli. “Yapay uzunlukta veya görünen” kirpik uzatmaları, açık gri veya açık kahverengi dışında göz farı takmaları yasaktır ve ruj sürerlerse “sade olmayan” bir renk seçmeleri gerekiyor.  

Öte yandan, hosteslerin için kıyafet kuralları önemli ölçüde daha sade ve işe “temiz ve düzgün bir görünüm” ile gitmeleri yeterlidir. Havayolu onlar için hangi ayakkabıları giymeleri gerektiğini veya herhangi bir şekilde makyaj yapıp yapamayacaklarını belirlemez. Bu nedenle, Sendikasının şikayeti üzerine Katalonya- Barselpona İş Müfettişliği, Vueling’in ” işçilerin temel haklarını etkilemeden, daha az külfetli ve daha dengeli bir şekilde” kurumsal bir imaj elde edebileceğine karar verdi ve şirketin çok ciddi bir ihlal yaptığını kabul ederek 30.000 avroluk bir ceza talep etti.

Vueling ise” Şirket kurallarını kapsayıcı yeni bir imaj üzerinde çalışarak stil kılavuzunu gözden geçiriyoruz. Ekip üyelerinden gelen bazı öneriler aşamalı olarak kılavuza dahil edildi. Cinsiyet ayrımı veya herhangi bir ek yükümlülük  yok” açıklamasında bulundu.

 

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR