Heathrow havalimanı çevresindeki yerel toplum gruplarına, hayır kurumlarına ve küçük kuruluşlara defibrilatör dağıtıyor. Hayat kurtaran cihazlar çevredeki vatandaşlar, küçük kuruluşlar ve hayır kurumlarına ücretsiz veriliyor.

Havalimanı, terminallerindeki tüm cihazları kısa bir süre önce yeniledi ve kapsamlı testlerden sonra, uzun ömürlü olan önceki modellerin yine en verimli şekilde sağlık alanında kullanılmasını hayata geçirmek istiyor.

Defibrilatörler, biri kalp krizi geçirdiğinde hayati bir yaşam çizgisi sağlayabilir ve tıbbi yardım yolda iken hayatta kalma şansını artırabilir.

Heathrow Havalimnı yönetimi, tamamı 10 yaşından küçük ve yeni piller, taşıma çantası ve ekipmanları tam çalışır durumda 65 adet Lifepack 1000 birimini bağışlamayı teklif ediyor.

Heathrow Topluluklar ve Sürdürülebilirlik Direktörü Becky Coffin şunları kaydetti:

“Doğru yerde bir defibrilatör gerçek bir cankurtaran olabilir. Bu nedenle, bunların her birine yerel halka ve hayır kurumlarına vermek istiyoruz. Ücretsiz bir defibrilatörden fayda göreceğini düşünen herkes bizimle  iletişime geçmelidir.”

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.