Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara uzun zamandır uğraş verdiği Helikopter Pistinin yerinin Kilis Belediyesine tahsis edilmesi konusunda önemli bir sonuç aldı.

Dün Kilis- Elbeyli Hudut Karakolunu ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme yapan Başkan Kara, kendisine İnönü Bulvarı üzerinde bulunan 2.Hudud Taburu güneyindeki 70 dönümlük askeri alanın kendilerine tahsis edilmesi isteğinde bulundu. Bunun üzerine çiçeği burnunda Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile görüşen Başbakan Davutoğlu yerin Kilis Belediyesi’ne tahsis edildiğinin müjdesini verdi.

Uzun uğraşlar neticesinde İnönü Bulvarı üzerinde bulunan 2.Hudud Taburu güneyindeki 70 dönümlük askeri alan Kilis Belediyesi’ne tahsis edilmiş oldu. Kilis Belediyesi’ne tahsis edilen alanın Kuzeyinde Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Askerlik şubesi, doğuda askeri lojmanları ve Emniyet Müdürlüğü, batıda suma fabrikası yer alıyor.

Görüşme sırasında Belediye Başkanı Hasan Kara ile birlikte Kilis Milletvekili Reşit Polat, İl Başkanı İzzet Toprak, İl Meclis Başkanı M. Metin Karakuş ve Elbeyli Belediye Başkanı Süleyman Şimşek de hazır bulundu. Başkan Kara, bu yerin kendilerine tahsis edilmesi konusunda hiçbir zaman yardımlarını esirgemeyen başta Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere yeni Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, eski Milli Savunma Bakanı şimdi Meclis Başkanı olan İsmet Yılmaz’a Kilis halkı adına şükranlarını arz ettiğini ifade etti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.