Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Hindistan’ı Ultramaratonla tanıştıran Kavitha Kanaparthi THY’de

Türk Hava Yolları, ortak olduğu milyonlarca hayalden ilham alarak hayata geçirdiği “Delightful Stories” projesi ile ulaştığı herkesi yeni hayaller kurmaya ve devamında gerçekleştirmeye çağırıyor.
Projenin son hikâyesi, sınırlarını zorlayan Hintli Kadın Koşucu; Kavitha Kanaparthi.
Hayal ettiği birçok yenilik ve farklılığı hayata geçirme noktasında bir marka hâline gelen Türk Hava Yolları, hayallerini gerçekleştirmek adına cesaretle yola koyulan bireylere ilham kaynağı olmaya devam ediyor.
“Delightful Stories” projesi kapsamında, tutkusuyla zorlukların üstesinden gelmiş ve sonunda başarıya ulaşmış insanların sıra dışı hayat hikâyelerini kitlesiyle buluşturuyor.
Şubat ayında Görme Engelli Profesyonel Sörfçü, Derek Rabelo’nun ilham verici serüvenini konu alan “Delightful Stories”in son hikâyesi ise Hindistan menşeli. Tek seferde 100 km’den fazla koşan ve bisikletle kıtaları aşan Hindistanlı sporcu Kavitha Kanaparthi’nin hikâyesi hayata dair birçok şey anlatıyor.
Ultramaraton koşucusu Kanaparthi’nin koşu sporuyla hayatına nasıl yön verdiği ve sporun engellere meydan okuma ve mücadeleden asla vazgeçmeme gibi başlıca ilkeleri sayesinde zorlukların üstesinden nasıl geldiği üzerine kurulu bir hikâye, bu kez projede konu ediliyor.
Sporla iç içe bir aileden gelen Kavitha, küçük yaşta Hindistan’ın ilk kadın pilotu olma hayalleri kurarken, diğer taraftan da koşu ile tanışıyor. Fakat henüz 20’li yaşlarına gelmeden geçirdiği bir trafik kazası sonucu pilot olma ihtimâlini yitiren Kavitha, içinde bulunduğu zor durumdan koşu sporu sayesinde kurtuluyor ve yeni hayallerinin peşinde hayatına devam ediyor.
Çekimleri, Bangalore, Ooty ve Yelagiri bölgelerinde gerçekleştirilen hikâye, Hindistan’ın muhteşem doğa görüntüleriyle renklendirilmesiyle birlikte adeta görsel bir şölene dönüşüyor.
Üstesinden geldiği büyük zorluklarla, tüm insanlar ve özellikle de kadınlar için önemli bir örnek teşkil eden Kavitha’nın hikâyesi, tüm izleyenlere ilham vermeye hazır.
Proje takipçileri, www.delightfulstories.com’da yer alan hikâyeleri izlemekle birlikte, ayrıca kendi hikâyelerini de paylaşıp, projenin farklı bir kurgusunda başrolde olma imkânını da yakalayabiliyorlar.
Keşfetmek, yeni hayaller peşinde koşmak ve dünyasını genişletmek isteyen her bireyi desteklemeyi amaç edinen Türk Hava Yolları, hayata geçirdiği bu proje sayesinde taahhüdünü yineliyor.
Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR