Hindistan merkezli düşük maliyetli hava yolu şirketi IndiGo Hava Yolları, İstanbul uçuşlarına başladı.

Pakistan hava sahasının kapalı olması nedeniyle Doha’da yakıt ikmali gerçekleştirilerek tamamlanan uçuş ile birlikte IndiGo, Hindistan’dan Türkiye’ye uçuş düzenleyen ilk Hintli hava yolu şirketi oldu.

Airbus A321neo tipi yolcu uçağı ile gerçekleştirilen ilk sefer sonrasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda tören düzenlendi. Uçuşlara daha başlamadan uçuş sayısını günde iki uçuşa çıkaran Hintli şirket ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan kod paylaşımı anlaşması sayesinde, Türk Hava Yolları Hindistan’da henüz doğrudan uçuş gerçekleştirilmeyen Amritsar, Bangalore, Chennai, Kalküta, Haydarabad, Ahmedabad’a Bombay ve Delhi aktarmalı olarak IndiGo Hava Yolları ile uçma imkanı sağlayacak.

İlerleyen dönemde IndiGo Hava Yolları’nın Bombay, Ahmedabad ve Haydarabad’dan doğrudan İstanbul uçuşlarına başlaması ile birlikte sunulan aktarma imkanlarının da artırılması planlanıyor.

HANGİ HATLARDA KOD PAYLAŞIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Türkiye ve Hindistan sivil havacılık makamlarının onaylaması ile birlikte kod paylaşımı anlaşması ile Türkiye ve Hindistan ötesine ulaşan bir ağ oluşturulması hedefleniyor. Bu hedef kapsamında ilerleyen dönemde kod paylaşımı kapsamında İstanbul ve Hindistan ötesine uçuşlar planlanmış durumda.

İstanbul üzerinden sunulması planlanan kod paylaşımlı uçuşlar;

Delhi, Varşova, Bombay, Prag, Ahmedabad, Telaviv, Lizbon, Viyana, Malta, Amsterdam, Toronto, Brüksel, Atlanta, Paris, New York, Atina, Los Angeles, Frankfurt, San Franciso, Münih, Miami, Dublin, Chicago, Berlin, Washington, Roma, Valencia, Venedik, Boston, Bari, Houston, Milano, Budapeşte, Barcelona, Londta, Madrid, Koepnhag ve Zürih

Hindistan’da sunulması planlanan kod paylaşımlı uçuşlar;

Haydarabad-Delhi/ Delhi-Chennai/ Ahmedabad-Bangalore/ Delhi-Bangalore/ Ahmedabad-Bombay/ Bombay-Bangalor/Ahmedabad-Kalküta/ Delhi-Bombay/ Ahmedabad-Delhi/ Kalküta-Bombay/ Ahmedabad-Chennai/ Haydarabad-Bombay/ Ahmedabad-Haydarabad/ Chennai-Bombay/ Amritsar-Delhi/ Amritsar-Bombay/ Kalküta-Delhi/

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.