Turizmde toy pazarlar arayan Türkiye, Hindistan’dan eli yersiz dönmedi. 26 Eylül-4 Ekim 2016 tarihleri ortada Hindistan’ın 8 şehrinde lansman oluşturan gezim sektörü, ziyaretin karşılığını endamsız müddette aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koordinasyonunda planlı çalışmalarda evvel kendisine 2 milyon dolarlık düğün turizmi bağlantısı gerçekleştirildi. Türk Hava Yolları (THY), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) işbirliğinde planlı çalıştayın arkası esna bitmeme fail görüşmelerin toy yılda sonuçlarının alınacağı belirtiliyor. Hintli zenginler düğün yaparken ayrımlı devletleri yeğleme ediyor. Birkaç pare hususi tayyare kiralayıp düğünlerini seçtikleri ülkede yapıyor. Her düğün 1-2 milyon dolara yanıt geliyor. Bu miktar düğünün ebatlarına layıkıyla 2-3 katına da çıkabiliyor. 

2 BİN GÖRÜŞME YAPILDI

Hindistan’ın ehemmiyetli gezim pazarlarından bir tanesi durumuna geldiğine özen çekici kesim temsilcileri “2016’nın sonuç devrinde bu ülkeye ehemmiyetli müşterek emisyon yapıldı. Acentelerle 2 bine DOĞRU çapraz müzakere yapıldı. Bunun evvel neticeleri alınmaya başladı. Yeni yılda ilkin düğün turizmine müteveccih ehemmiyetli oranda ısmarlama edinmeyi planlıyoruz” dedi. THY, TÜRSAB ve TÜROFED’nin ortaklaşa iş ile Hindistan›da planlı çalıştaya Türkiye›den 23 gezi acentesi ve otel mümessili ile beraberce İstanbul›da çalışkanlık örümcek müşterek Hint yiyecekleri restoranı iştirak sağladı. Hintli gezi acentesi ve devir operatörü temsilcilerine Türkiye ile ilgilendiren lansman yapıldı. Tanıtımda Türkiye’nin 2023 hedefleri kapsamında gezim gelirlerinin 50 bilyon dolara çıkarılması arazi alıyor. 2016’da gezim gelirlerinde düşme olsa da 2017’de kayıpların telafi edilmesi planlanıyor. Ayrıca, İran ile eş gezim destinasyonu olma amacında ehemmiyetli icraat yapılıyor.

VİETNAM ENDONEZYA VE ÇİN

Türkiye toy alışveriş hedeflerin belirledi. Hindistan’ın yanı esna 2017’de Çin, Kanada, Vietnam, Endonezya, Arjantin, Meksika, Paraguay ve Şili kabilinden devletlere ciddilik verilecek. Bu devletler ve bulundukları alanlarda derin lansman faaliyetleri yürütülecek. 

Kaynak: HABER7.COM

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.